Uzavrú Prístavný most? Dopravné peklo v Bratislave vypukne v septembri

  • V rámci budovania rýchlostnej cesty R7 v Bratislave smerom z Holíc sa v septembri uzavrú jedny z najfrekventovanejších zjazdov na Prístavnom moste
  • Myšlienka na novú vozovku a zjednodušený prístup na novú diaľnicu je vskutku úžasná
kfXVOrVFRRKZk74Iz8tEKg.1280_Dopravn-z-pchy-v-Bratislave
Felvidék.ma
  • V rámci budovania rýchlostnej cesty R7 v Bratislave smerom z Holíc sa v septembri uzavrú jedny z najfrekventovanejších zjazdov na Prístavnom moste
  • Myšlienka na novú vozovku a zjednodušený prístup na novú diaľnicu je vskutku úžasná

Prístavný most tvorí v Bratislave jednu z tých najšikovnejších a najrýchlejších ciest, ako sa dostať na určené miesto. Denne ním prejde viac ako 112 tisíc vozidiel. Ako človek, ktorý zažíva kolaps na tomto úseku denne, môžem povedať, že uzávierka plánovaných výjazdov bude pre Bratislavu peklom. A o to viac, keď sa v septembri skončia prázdniny.

„Zhotoviteľ obchvatu sa chystá zavrieť dva kľúčové nájazdy na Prístavný most – zjazd smerom z Petržalky na Bajkalskú a zjazd na Prístavnú ulicu,“ informuje magistrát hlavného mesta v tlačovej správe.

„Konzorcium súkromných firiem ohlásilo na september 2018 výstavbu obchvatu D4/R7, čo je najväčší stavebný a investičný projekt v Bratislave za posledné desaťročia. Táto stavba výrazne zasiahne do dopravnej situácie v Bratislave a ovplyvní život v meste,“ informuje magistrát.

„Pri takto obrovskom projekte je absolútne kľúčové, aby fungovala koordinácia a hlavne komunikácia. Nielen medzi jednotlivými úradmi, či firmami, ktoré stavbu realizujú, ale hlavne s občanmi a inými dotknutými subjektami. Projekt D4/R7 bude úspešný iba vtedy, keď sa nám ho podarí vysvetliť všetkým. Preto som zvolal dnešné stretnutie a s jeho závermi pôjdem za ministrom dopravy,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Pokiaľ sa teda zjazdy s Prístavného mosta stanú úplne neprejazdnými, všetka preprava sa presunie na Most Apollo či Most Lafranconi. Obyvatelia tak budú môcť využiť na obchádzku Einsteinovu ulicu a prejsť cez Most Apollo či Most SNP. Taktiež po zjazde z Mosta Lafranconi využiť Nábrežie armádneho generála Ludvíka Svobodu a dostať sa do centra mesta.

Každopádne sme zvedaví, ako sa hlavné mesto a vodiči v ňom vysporiadajú s organizáciou po plánovanom uzavretí. Bohužiaľ, nateraz nie je známa dĺžka uzávierky. Isté je, že nám ostávajú aspoň dva letné mesiace na to, aby sme sa psychicky pripravili.

Viac podobných článkov nájdeš na startstop.sk.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech