V Anglicku Black Lives Matter, no Kucka nekľačí. Obraty TikToku v Európe vzrástli o viac ako 500 % (NEWSLETTER)

Newsletter
TASR/Martin Baumann, Unsplash/Solen Feyissa

V dennom Newslettri Startitup sa dočítaš všetko dôležité zo sveta biznisu, ale aj to, čo sa udialo za posledných 24 hodín a nemal by si prehliadnuť.

Vybrali sme tri hlavné témy:

  • Facebook, Instagram, Messenger a Whatsapp mali výpadok. Firma tvrdí, že za masívnym výpadkom služieb je rutinná údržba.
  • TikTok láme ďalšie rekordy. Aplikácia eviduje nárast obratu v Európe o viac ako 500 %. Straty spoločnosti sa napriek rastúcej popularite naďalej zvyšujú.
  • Tradíciou anglického futbalu je pred začiatkom stretnutia vzdať hold hnutiu Black Lives Matter kľaknutím. Slovenský futbalista Juraj Kucka si pred stretnutím opäť nekľakol. Situáciu začali riešiť viacerí fanúšikovia.

Gigantický kolaps sociálnych sietí

Včera približne o 17:45 stredoeurópskeho letného času sa zastavil svet. Facebook a jeho aplikácie Instagram, WhatsApp a Messenger zasiahol rozsiahly výpadok po celom svete.

Hoci výpadky pre tieto aplikácie nie sú zriedkavé, tentoraz išlo o najdlhší od roku 2008, kedy sa problém nedarilo vyriešiť celý deň. Šesťhodinový problém sa nakoniec podarilo vyriešiť tesne pred polnocou nášho času. 

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie