V Bratislave pribúdajú lekárenské automaty. Nájdeš ho však aj v ďalšom meste na Slovensku

  • Na dvoch miestach v Bratislave si už môžeš kúpiť vitamíny či sirup na kašeľ rovnakým spôsobom ako minerálku z automatu
  • Takzvaný lekárenský automat však pribudol už aj na autobusovej stanici v Košiciach
puka
archív Dr.Max
  • Na dvoch miestach v Bratislave si už môžeš kúpiť vitamíny či sirup na kašeľ rovnakým spôsobom ako minerálku z automatu
  • Takzvaný lekárenský automat však pribudol už aj na autobusovej stanici v Košiciach

Už pred časom sme ťa informovali, že v hlavnom meste vznikol vôbec prvý výdajný automat, v ktorom si môžeš kúpiť napríklad sirup proti kašľu, magnézium či prípravky na ťažkosti s trávením. Produkty, ktoré bežne zoženieš v lekárni aj bez receptu, sa tak pre ľudí stali dostupnými aj mimo otváracích hodín lekární. Na Slovensku už aktuálne fungujú tri výdajné automaty Dr.Max.

„V auguste 2019 sme spustili v Bratislave v podchode na Trnavskom mýte prvý výdajný automat na Slovensku. V poradí druhé zariadenie (identické) sme úspešne uviedli do prevádzky 4. septembra 2019 v lekárni Dr.Max na Staničnom námestí v Košiciach. A následne ešte v ten istý mesiac sme spustili doposiaľ posledný, tretí lekárenský automat Dr.Max, v bratislavskej mestskej časti Dúbravka na ulici M. Schneidera Trnavského,” vyjadril sa pre Startitup PR manažér spoločnosti Dr. Max Peter Sedláček.

zdroj: archív Dr.Max

Do konca roka 2019 má spoločnosť v pláne spustiť ešte ďalšie 2 zariadenia. Konkrétne lokality bude však špecifikovať neskôr. Ľudia si novinku pochvaľujú.

Lekárenský automat je v prevádzke pomerne krátke obdobie, na to, aby sme sa vedeli objektívne vyjadriť k štatistikám predaja. Doposiaľ zákazníci prejavili záujem o sortiment naprieč celým spektrom ponuky automatu. Čo však hodnotíme ako pozitívne je spätná väzba a reakcie klientov. Môžeme povedať, že ľudia oceňujú najmä okamžitú dostupnosť vybraného tovaru, a to aj v noci alebo cez víkend,” dodáva. 

zdroj: archív Dr.Max

Lekárenské automaty predstavujú pilotný projekt, ktorý vznikol v SmartLabe, medzinárodnej inovačnej platforme lekární Dr.Max. Aktuálne je sortiment automatu rozdelený do šiestich regálov, v ktorých sa nachádza viac ako 60 položiek z viacerých kategórií, väčšinou bežne dostupných aj v lekárni.

„Špecializované poradenstvo a vysoká odbornosť budú vždy prvoradé. Zároveň však chceme pacientom prinášať nadštandard v starostlivosti o ich zdravie. Príkladom tohto prístupu sú aj odborno-preventívne kampane, na ktorých sa každoročne zúčastnia desiatky tisíc ľudí. Aktuálne je to technologická novinka v podobe výdajného lekárenského automatu., ktorý má pacientom priniesť zvýšený komfort a pridanú hodnotu lekární,“ dodáva komerčný riaditeľ lekární Dr.Max Andrej Križan.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech