Na východe Slovenska pribudne vyše 100 nových pracovných miest. Vznikne tam závod, ktorý ocení každý zmrzlinár

  • Závod otvorí firma Smart wood Slovakia
  • Celkovo chce firma preinvestovať minimálne 12,311 mil. eur a vytvoriť 101 nových pracovných miest
drevo
Unsplash/Patrick Robert Doyle
  • Závod otvorí firma Smart wood Slovakia
  • Celkovo chce firma preinvestovať minimálne 12,311 mil. eur a vytvoriť 101 nových pracovných miest

Spoločnosť Smart wood Slovakia, s. r. o., plánuje v Strážskom pri Michalovciach vybudovať závod na výrobu drevených paličiek pre potravinársky priemysel.

Ako vyplýva z materiálu predloženého do medzirezortného pripomienkového konania, celkovo chce firma preinvestovať minimálne 12,311 mil. eur a v rokoch 2022 až 2025 vytvoriť 101 nových pracovných miest. 

Logo

S projektom by podniku mohol pomôcť aj štát. Ako vyplýva z materiálu predloženého na medzirezortné pripomienkové konanie, Ministerstvo hospodárstva SR navrhuje poskytnutie investičného stimulu na úrovni 3,95 mil. eur vo forme úľavy na dani z príjmov. Pridelenie pomoci musí schváliť vláda.

Finálnym výrobkom investičného zámeru budú drevené paličky pre potravinársky priemysel, ktoré sú využiteľné najmä ako súčasť spotrebiteľských balení nanukov či mrazených krémov.

Pôjde pritom o plný výrobný proces od vstupu surového dreva až po finálny výrobok. Začatie výroby plánuje spoločnosť už v decembri tohto roku, dosiahnutie plnej plánovanej kapacity predpokladá v júni 2026.

Smart wood Slovakia je súčasťou francúzskej skupiny smart wood. Jej výrobné závody majú ročnú kapacitu 20 miliárd kusov drevených paličiek, čo predstavuje 24 % trhového podielu. Skupina zamestnáva 900 pracovníkov a dodáva výrobky viac ako 300 zákazníkom v 50 krajinách sveta.

Zdroj: SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá