V týchto siedmich zamorených okresoch je situácia neúnosná. Pravidlá sa tu menia, hygienici sprísňujú opatrenia

  • Už dnes začínajú platiť rozsiahlejšie obmedzenia na celom území SR
  • Niektoré okresy však budú musieť dodržiavať prísnejšie opatrenia ako iné
  • Ide o sedem okresov, najmä v Trenčianskom kraji a tiež mesto Nitra
kostol, omša, koronavírus
TASR/AP Photo/Luca Bruno
  • Už dnes začínajú platiť rozsiahlejšie obmedzenia na celom území SR
  • Niektoré okresy však budú musieť dodržiavať prísnejšie opatrenia ako iné
  • Ide o sedem okresov, najmä v Trenčianskom kraji a tiež mesto Nitra

Kým zvyšok Slovenska si ešte môže užiť vianočné trhy, kostol či kino, pre sedem okresov a jedno mesto sa pravidlá ešte viac sprísnia. Vo vestníku vlády boli zverejnené vyhlášky regionálnych úradov verejného zdravotníctva, ktoré stanovujú nové pravidlá počas Vianoc. Podľa údajov o počte nakazených ide o najviac zamorené oblasti na Slovensku.

S novými obmedzeniami musí počítať mesto Nitra a sedem okresov: Trenčín, Bánovce nad Bebravou, Nové Mesto nad Váhom a Myjava a okresy Považská Bystrica, Púchov a Ilava, všetky v Trenčianskom kraji.

Máme viac ako 2 000 nových prípadov koronavírusu, pribudli aj obete

Vyhláška zakazuje predaj jedla a nápojov ambulantným spôsobom, čím fakticky ruší vianočné trhy. Tiež sa zakazuje organizovanie firemných posedení, na ktorých sa konzumujú jedlo a nápoje, a to aj v prípade, že je na nich menej ako 6 ľudí. Zákaz neplatí na stretnutia blízkeho príbuzenstva.

Obmedzí sa aj kapacita kín a kostolov. V kine, divadle alebo na koncerte dnes môže sedieť 50 % možných divákov, v spomínaných siedmich okresoch a v Nitre sa tento počet ešte zníži. Akékoľvek podujatie sa musí vykonávať len so sediacim obecenstvom. Sedieť môžu diváci iba v každom druhom rade a medzi dvomi sediacimi musí byť jedna sedačka voľná.

Podobne to bude aj v kostoloch, ktoré sa dnes tiež môžu zaplniť na polovicu. V okresoch Trenčianskeho kraja a v Nitre sa kapacita ešte viac obmedzí, a to tak, že v kostole môže byť maximálne jedna osoba na 15 m2, a tiež sa môže sedieť iba v každom druhom rade. Veriaci môžu iba sedieť a musia aj pri sedení dodržiavať takú vzdialenosť, aby bolo medzi nimi aspoň jedno miesto voľné.

SLOVENSKO: DENNÝ REPORT COVID – 9. DEC.Stále rovnaký príbeh za takmer všetky okresy🔴 Považie sa konsoliduje:…

Posted by Dáta bez pátosu on Thursday, December 10, 2020

 

Podľa mapky, ktorú zverejnila stránka Dáta bez pátosu, patria spomínané okresy nielen k najviac zamoreným, ale aj k okresom, kde sa počet nakazených rapídnym tempom zvyšuje. Analytici z tohto projektu už pred mesiacom varovali, že Nitra môže byť ďalším veľkým ohniskom.

Prekvapením je aj Púchov. Okres vyšiel veľmi zle aj z prvého kola plošného testovania. Následne sa tu uskutočnilo druhé kolo a potom tretie, dobrovoľné. Napriek tomu, že antigénové testy sú v zamorených oblastiach pomerne presné a zachytávajú veľké množstvo infekčných ľudí, v Púchove akoby to neplatilo. Práve naopak, po plošnom testovaní je tu situácia ešte horšia.

Zdroj: minv.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech