V Uberi ťa zajtra čaká akcia #VYMENKNIHU

  • Už dlhšiu dobu pretrváva rivalita medzi troma aplikáciami Hopin taxi, Liftago a Uber. Tak to aspoň vnímajú niektoré médiá a niektorí zákazníci. Skutočnosť je však trocha iná.
Screen Shot 2016-03-23 at 11.33.24
  • Už dlhšiu dobu pretrváva rivalita medzi troma aplikáciami Hopin taxi, Liftago a Uber. Tak to aspoň vnímajú niektoré médiá a niektorí zákazníci. Skutočnosť je však trocha iná.

freshNews

Z troch aplikácií sa dve takmer vôbec nečinia a jediná jedna rozumie slovu Marketing a budovaniu brandu. Okrem zriedkavých situácií, keď som sa potreboval odviezť a nenašiel som voľného Uber vodiča, alebo neodznelo meno aplikácie v kancelárii som o Liftagu posledné mesiace (okrem launchu v Bratislave) nepočul ani slovo a to už radšej Hopin ani nespomínam.
Do mailovej schránky mi medzičasom prichádza pravidelná informácia o novej akcii Uberu, ktorá sa tento krát rozhodla podporiť jednu z najlepších vzdelávacích aktivít vôbec – čítanie.

Už zajtra, štvrtok 24.3. medzi 8:00 a 18:00 organizuje Uber v Bratislave akciu s názvom #VYMENKNIHU. Zober svoju obľúbenú knižku, objednaj si Uber, pošli ju ďalej a urob radosť niekomu ďalšiemu! Jednoduchý a skvelý nápad, ktorý nie je ani výnimočne inovatívny, ale je presne tým, čo Uber robí Uberom.

Táto značka tomu jednoducho rozumie. Namiesto toho, aby reklamovala svoje služby, obhadzovala sa najnižšími cenami alebo nadávala na konkurenciu, organizuje pre svojich zákazníkov jednoduché akcie, v ktorých sa skrýva hodnota a jasná správa, že firma pozná svojich zákazníkov, vie, čo ich osloví a aké problémy ich a spoločnosť trápia. Jasným dôkazom bola nedávna akcia, v rámci ktorej ťa Uber ZADARMO odviezol voliť.

Znovu sa opakujem a zrejme sa to ešte v budúcnosti stane, táto značka tomu jednoducho rozumie a kým sa ona stáva „značkou ľudí“, konkurencia si stále hundre „nefér“ a ukazuje prstom na Uber.

foto: redakcia

Zdroj: newsroom.uber.com/slovakia, zdroj titulnej fotografie: newsroom.uber.com/slovakia

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK