Vďaka Citysonder zažiješ unikátne zážitky alebo si na nich zarobíš

  • Hovorí sa, že jednou z najlepších investícií, ktoré človek môže urobiť, je investícia do zážitkov. Ako sa ti ale pozdáva myšlienka inkasovania peňazí za ich poskytovanie?
co
joutrip.com/visitbratislava.com
  • Hovorí sa, že jednou z najlepších investícií, ktoré človek môže urobiť, je investícia do zážitkov. Ako sa ti ale pozdáva myšlienka inkasovania peňazí za ich poskytovanie?

Možno si už počul o možnosti sprostredkovania zážitkov cez platformu Airbnb. Rôzni ľudia sa tak rozhodli oživiť turistický ruch a na svoju cestu za poznaním pozývajú turistov, ktorým nestačí len mestský sprievodca. Medzi hostiteľmi sú ľudia s rôznymi zamestnaniami, ale aj študenti, ktorí si touto cestou vedia pomerne slušne privyrobiť.

zdroj fotografie:quebeccityfoodtours.com

Poznáš vo svojom meste zaujímavé miesta, na ktoré bežný turista len tak ľahko nenatrafí? Vytvor si napríklad svoju vlastnú personalizovanú tour, alebo svojmu hosťovi priprav prehliadku podnikov, ktoré by v tvojom meste určite nemal vynechať.

Získaš nové kontakty, priateľov, spomienky a ešte si aj privyrobíš. Na poskytovanie unikátnych zážitkov sa zameriava aj slovenska platforma Citysonder. Tá momentálne združuje zážitky v Bratislave, Prahe a Budapešti. Tento projekt je postavený na myšlienke, že tie najlepšie zážitky na nových miestach ti sprostredkujú lokálni ľudia.

zdroj fotografie:facebook.com/kcDunaj

Táto platforma sa pritom dá využiť aj na dobrú vec. Na Citysonder sa objavila aj možnosť výjsť si do prírody so psami z miestneho útulku. Hostiteľ potom peniaze, ktoré za za túto „službu“ získal daroval útulku. Možnosti sú takmer neobmedzené, všetko je len na tvojej fantázií a predstavivosti. Citysonder má naozaj pestrú ponuku, z ktorej by si pokojne vybrali aj miestni. Tu je pár príkladov, ktorými sa môžeš inšpirovať alebo ich aj využiť.

Tour po Bratislave v historickom veteráne

zdroj fotografie:visitbratislava.com

Robert ponúka 1,5-hodinovú prehliadku vojenských bunkrov a jazdu pozdĺž zvyškov železnej opony. Všetko v ruskom veteráne GAZ 69, takže to bude naozaj autentický zážitok za cenu 25 eur.

Tour na Bratislavský hrad na segweyoch

zdroj fotografie:bratislavaman.com

Chceš svojim kamarátom urobiť zaživnú prehliadku hlavného mesta? Ak by ste ho mali prejsť pešo zrejme by to zabralo pár hodín. Môžeš to ale skúsiť na segweyoch. Za 35 eur uvidíš všetky významné budovy nášho hlavného mesta a taktiež skvelý výhľad na Rakúsko a Maďarsko.

Pivná tour v Bratislave

zdroj fotografie:timeout.com

Bratislava ponúka širokú ponuku pivární, v ktorých sa dajú nájsť pivá tej najvyššej kvality. Peter sa rozhodol uľahčiť návštevníkom hlavného mesta hľadanie tých najlepších prevádzok s najlepšími pivami. Záujemcom ukáže bary a pivárne, ktoré sám rád navštevuje, prevedie ich Starým Mestom, aby mesto spoznali očami človeka, ktorý v tomto meste žije.

 

zdroj:citysonder.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK