Veľký deň pre Piano: Spoločnosť oznámila spoluprácu s Google!

  • Pripravovaný projekt Googlu Accelerated Mobile Pages bude spolupracovať s Pianom.
main-illustration
  • Pripravovaný projekt Googlu Accelerated Mobile Pages bude spolupracovať s Pianom.

fresh

Frederic Filloux oznámil vo svojom článku ďalšie detaily projektu Accelerated Mobile Pages od Google. AMP je niečo na štýl Instant Articles od Facebooku – stránky sa cez neho budú načítať aj 10-krát rýchlejšie, všetok podstatný obsah pritom pôjde do popredia. Cieľom je zjednodušiť zážitok pre používateľov, ktorí konzumujú obsah cez mobilné zariadenia.

Súčasťou tohoto projektu, na ktorý je potrebný protokol AMP HTML, sú už takí giganti, ako napr. Twitter, Pinterest, LinkedIn, BBC či Buzzfeed.

Keďže podľa výskumu ľudia hromadne opúšťajú webové stránky, pokiaľ sa nenačítajú do 10 sekúnd (až 58%), Google chce priniest úplne nový zážitok. No nie je to len o rýchlosti a výkone. Distribútori obsahu (média) budú mať možnosť svoj obsah promovať a získať tak vyššie zisky z reklamy a predplatiteľov. A práve tu prichádza úloha Piana.

google-amp-project-2

„Sme nadšení z tejto spolupráce a z toho, že môžeme používateľom priniesť lepší zážitok z mobilného prehliadania webu. Ale je to aj o médiach – dať im možnosť získať príjem od používateľov, ktorí majú o obsah záujem,“ píše sa na blogu Piana.

Spoločnosť Piano vznikla v auguste tohoto roka po spojení slovenského Piano Media a amerického Tinypass.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech