Vianočná reklama, na ktorú aj tento rok čakal celý svet, poriadne prekvapila

  • John Lewis dnes oficiálne zahájil vianočný čas
  • V novom spote vsadil všetky karty na príbeh známeho speváka
cimm
youtube, pexels
  • John Lewis dnes oficiálne zahájil vianočný čas
  • V novom spote vsadil všetky karty na príbeh známeho speváka

Britský reťazec špičkových obchodných domov John Lewis konečne odhalil svoju vianočnú reklamu, na ktorú v napätí čakal celý reklamný svet. Pomohol tomu fakt, že vianočné reklamy Johna Lewisa patria k najlepším a k najoceňovanejším na svete.

Už sme si zvykli, že spoty s vianočnou tématikou už dávno nepatria k Štedrému večeru, ale najmä k jeseni a k čoraz dlhšiemu predvianočnému obdobiu. Často prichádzajú v poriadnom predstihu. Mnohé sú preto celkom otravné a namiesto toho, aby nám blížiace sa najkrajšie sviatky roku skrášlili, naopak ich znepríjemňujú. Vianočné reklamy od John Lewis sú vždy svetlou výnimkou.

Zdá sa, že oficiálny čas Vianoc, kedy je spoločensky akceptovateľné spievať si vianočné koledy, štartuje práve dnes. Svedčí o tom veľkolepá premiéra vianočnej kampane Johna Lewisa s názvom Chlapec a piáno.

Po niekoľkých rokoch, kedy obchodý reťazec prinášal srdcevrúce krátke filmy založené na fikcii, ponúka celkom inú, no kvalitnú kampaň. Jej hlavným hrdinom je spevák Elthon John. Dvojminútový spot odkrýva kariérnu cestu Elthona Johna od malého chlapca, ktorý dostal svoje prvé piáno na Vianoce od starej mamy, až po súčasnosť, kedy je považovaný za ikonu hudobného priemyslu.

Celou kampaňou sa okrem piesne „Your song“ nesie aj myšlienka, že niektoré darčeky nám do života prinesú viac, ako by sme čakali a dokonca nám môžu zmeniť život. 

Minuloročný vianočný spot niesol názov „Moz the Monster“ a do dnešného dňa má na Youtube 10 miliónov pozretí. Hlavnou hviezdou reklamy je černošský chlapec Joe, ktorý v jednu noc objaví pod posteľou monštrum a veľmi sa zľakne.

Postupom času sa s ním však skamaráti a v čase, kedy by mal malý Joe spať, robia najrôznejšie hlúposti a hrajú sa. To sa podpíše na chlapcovej únave počas dňa. No Moz sa mu rozhodne pomôcť. Koniec dvojminútovej reklamy prináša zaujímavé rozuzlenie a posolstvo priateľstva. 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech