Milan Krajniak: „Odmietam sa zaradiť medzi falošnú dilemu, to sa hodí Ficovi a Šimečkovi.“

Krajniak pre Startitup

Iba nedávno sa v relácii Startitup Zo zákulisia politiky náš moderátor Martin Čeliga zhováral s niekdajšou „dvojkou“ Borisa Kollára, predsedu strany Sme rodina.

Milan Krajniak, bývalý minister práce, sa po krátkej pauze v politike rozhodol kandidovať v eurovoľbách za Kresťanskú úniu. Ten hneď na úvod relácie spomenul, že práve dokončil knihu, v ktorej sa nachádza 26 príbehov zo slovenských dejín. Ďalej spolu s moderátorom rozobrali tie najhorúcejšie témy z politiky aj ďalších oblastí.

Krajniak sa nechal presvedčiť

Po odchode zo strany Sme rodina, kde mal pôvodne v pláne venovať sa písaniu svojej druhej knihy, zmenil názor po rozhodnutí Vladimíra Palka nestáť v čele kandidátky KÚ v eurovoľbách a následne ho oslovila aj Anna Záborská, spomenul. „Ja si myslím, že na Slovensku potrebujeme samostatnú a konzervatívnu politiku,“ udrel. Stal sa tak lídrom kandidátky únie.

Vyjadril sa, že stabilný vývoj krajiny je nemožný bez odmietnutia súčasnej politiky zameranej na boj medzi progresívcami a stranou Smer. „Pokiaľ bude Slovensko stáť na súboji progresívcov so Smerom, tak tu nebude stabilita a nebudeme sa vyvíjať,“ zdôraznil.

S moderátorom sa Krajniak zhováral aj o svojom niekdajšom kolegovi. Aj keď o Borisovi Kollárovi hovorí s úctou kvôli jeho rozhodnutiam podporujúcim rodinu. Vyjadrenia Kollára v relácii syna Richarda Sulíka Filipa ho však utvrdili v rozhodnutí opustiť stranu a hľadať novú cestu v politike.

„Osobne si myslím, že Boris Kollár sa môže aj so Sme rodinou vrátiť do politiky,“ reagoval na otázku Martina Čeligu o tom, čo si myslí Krajniak o neúčasti Sme rodina v eurovoľbách.

Krajniak tiež kritizuje KDH, najmä ich rozhodnutie podporiť Ivana Korčoka v prezidentských voľbách, čo podľa neho odporuje hodnotám, ktoré by KDH malo zastávať.

Sám vyjadruje nesúhlas s oboma hlavnými kandidátmi na prezidenta, Korčokom aj Pellegrinim, a odmieta sa zapojiť do „falošnej dilemy“ medzi progresívcom a fašistom, ktorú, ako hovorí, nastoľujú niektoré politické sily.

Ďalej konštatuje, že pre súčasnú vládu bude náročné dosiahnuť stabilitu kvôli malému počtu poslancov v parlamente, čo by mohlo viesť k ťažkostiam pri hľadaní kompromisov.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM