Video: Originálna kampaň ukazuje Bratislavu ako to pravé miesto pre život

  • K developerskému projektu Vydrica vznikol zaujímavý film
  • Nezameriava sa len na podhradie, ale na Bratislavu ako celok
  • Upriamuje pozornosť na jej ľudí, atmosféru a osobitosť
  • Prečo je to tak, sme zisťovali priamo od tvorcov
ht
Vydrica
  • K developerskému projektu Vydrica vznikol zaujímavý film
  • Nezameriava sa len na podhradie, ale na Bratislavu ako celok
  • Upriamuje pozornosť na jej ľudí, atmosféru a osobitosť
  • Prečo je to tak, sme zisťovali priamo od tvorcov

„My, čo bývame v Bratislave, často zabúdame, v akom výnimočnom meste žijeme. Veľakrát zameriame pozornosť na to negatívne v ňom a nevšímame si, čo je jeho pridanou hodnota,“ hovorí predseda predstavenstva Vydrica Development Peter Kavecký.

Táto spoločnosť stojí za návrhom projektu na obnovu zanedbanej lokality v podhradí s historickým názvom Vydrica. Projekt je posledný chýbajúci kúsok skladačky, ktorý sa vráti na svoje pôvodné miesto a prepojí centrum mesta.

Ľudia Bratislavy

Častokrát sú to práve ľudia a lokálne osobnosti, vďaka ktorým sa v našich mestách cítime dobre a ako doma. Bezpochyby aj naše hlavné mesto takých má. No a čoskoro vznikne v Bratislave jedno z najautentickejších miest. Je ním spomínaná Vydrica, o ktorej vznikol vďaka mladým slovenským umelcom aj krátky film. Ten však neukazuje priamo Vydricu, ale celú Bratislavu, ako živé mesto plné ľudí, ktorí tu žijú, pracujú, zabávajú sa.

zdroj: Vydrica

„Sú to nielen obyčajní ľudia ale aj takí, ktorí robia iné, výnimočne zaujímavé veci. Chceli sme ukázať práve týchto ľudí, ktorí sa dennodenne medzi nami pohybujú. Či už je to barbier, bistro s tacos plackami, alebo barista, mnohí z nás poznáme týchto ľudí, kupujeme si u nich kávu, dávame sa strihať. Je to len malá časť zo zaujímavého spektra obyvateľov, tvoriacich čaro a neopakovateľnú atmosféru Bratislavy,“ hovorí Peter Kavecký.

Aj Peter je toho názoru, že domáci obyvatelia často už nevedia z odstupu vnímať pridanú hodnotu Bratislavy –  v ktorej „každý každého pozná“ a neprejde sto metrov po ulici bez toho, aby ho niekto nepozdravil. Čarovnú kombináciu veľkého mesta a zároveň komornej domácej atmosféry nemá veľa metropol v Európe.

zdroj: Vydrica

Autorom videa ku kampani Vydrica – Hlavné miesto Bratislavy je mladý talentovaný umelec Lukáš Teren. On v úlohe kameramana a režiséra, spolu s hudobným producentom Pjonim video doslova ušili na mieru Bratislavy.

V čom však bola práca na tomto jedinečnom projekte iná?

„Video som poňal istým spôsobom ako bedeker. Chcel som však ukázať aj známe stavby a zákutia z úplne iných pohľadov, pri ktorých sa aj Bratislavčan musí zamyslieť a spýtať sa: Toto poznám, kde to je?”

zdroj: Vydrica

Zaujímavým faktom je aj to, že veľa vecí, ktoré na prvý pohľad plnia len vizuálnu funkciu, slúžia aj ako hudobné nástroje v podmaze videa. Napríklad strojček, kreslo či páka na kávovare vydávajú zvuk a následne sa cyklia v hudobnom motíve.

Bratislava sa posúva smerom k moderným metropolám

Okrem iného, Lukáš na projekte oceňuje aj to, že do veľkej miery myslí aj na chodcov.

Ja osobne auto nevlastním a snažím sa svoje cestovanie autom obmedziť na nutné minimum. A teší ma, že namiesto parkovísk vznikne celá nová štvrť s pešou zónou, kaviarňami a kultúrou. Myslím si, že toto je unikátne v porovnaní s inými developerskými projektami v Bratislave,” poznamenal Lukáš.

zdroj: Vydrica

zdroj: Vydrica

Do Bratislavy sa sťahuje čoraz viac cudzincov. Mnohí Bratislavčania však nechápu, že cudzinci, ktorí žili vo svete, sa rozhodli usadiť práve u nás. Ako je možné, že sa chce niekto presťahovať sem, keď ja chcem vypadnúť preč, do “lepšieho”?

Neuvedomujú si klady tej našej Bratislavy. Neuvedomujú si, že predsa len má čo ponúknuť. Hlavne rodinný rozmer, to, že sa tu všetci poznajú. A to ma baví. Aj keď nepoznám priamo nejakého človeka, určite poznám niekoho, kto ho pozná, lebo je niečí spolužiak zo základnej školy alebo niečí bratranec. A to je super,” hovorí Lukáš.

zdroj: Vydrica

Peter zároveň podotýka, že Vydricu nevníma len ako novú obytnú zónu, tak, ako aj Bratislavu nevníma iba ako mesto, ale ako živý celok plný nápaditých osobností, miest, kultúrnych podujatí a dobrej gastronómie.

Jej pridanou hodnotou je to, že prepája viedensko-budapeštiansko-pražský okruhu a čerpá z blízkosti okolitých miest, lebo odtiaľto je všade blízko. Vydrica je súčasťou tejto skladačky,“ dodáva Peter.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech