Vodičom dnes končí platnosť diaľničnej známky. Sme jedna z mála krajín, v ktorej platí 365 dní

  • Ak patríš medzi vodičov, nemal by si zabudnúť, že platnosť tvojej elektronickej diaľničnej známky na rok 2019 končí už dnes
  • Ak budeš chcieť využívať spoplatnené úseky diaľnic a rýchlostných ciest, musíš si od 1. februára zakúpiť známku platnú pre rok 2020
TASR, NDS
  • Ak patríš medzi vodičov, nemal by si zabudnúť, že platnosť tvojej elektronickej diaľničnej známky na rok 2019 končí už dnes
  • Ak budeš chcieť využívať spoplatnené úseky diaľnic a rýchlostných ciest, musíš si od 1. februára zakúpiť známku platnú pre rok 2020

Podľa Národnej diaľničnej spoločnosti sa v roku 2018 predalo takmer 4,46 miliónov kusov elektronických diaľničných známok, za ktoré NDS získala viac ako 76,3 miliónov eur bez DPH.

Tohtoročnou novinkou je možnosť zaplatiť diaľničnú známku na technický rok, ktorá bude platiť 365 dní. „Slovensko je jednou z mála krajín na svete, kde budú mať vodiči možnosť využívať elektronickú diaľničnú známku s 365 dňovou platnosťou. Vodiči a majitelia vozidiel, ktorí nekupujú ročnú diaľničnú známku hneď na začiatku roku, tým získajú spravodlivú možnosť využívať spoplatnenú cestnú sieť plných 12 mesiacov, za ktoré zaplatia,“ uviedol Matej Okáli, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti SkyToll.

Čítaj viac TU>>Schválili diaľničnú známku na 365 dní. Kedy a za koľko si ju budeš môcť kúpiť?

zdroj: pixabay.com

Nový typ diaľničnej známky bude platiť 365 dní vrátane dňa, ktorý určí užívateľ vymedzených úsekov ciest pri zakúpení tohto typu známky ako začiatok jej platnosti. Rovnako ako pri už existujúcich typoch diaľničných známok, bude aj 365 dňová diaľničná známka existovať pre vozidlá i prípojné vozidlá.

Slovenskí motoristi tak majú od februára k dispozícii štyri typy diaľničných známok – ročná známka s platnosťou do 31. januára 2021, známka na tzv. technický rok na 365 dní od začiatku platnosti (obe stoja 50 eur), 30-dňová známka za 14 eur a 10-dňová známka za 10 eur.

DECEMBER 2019

Gepostet von Národná diaľničná spoločnosť am Mittwoch, 22. Januar 2020

„Motoristi si môžu diaľničnú známku uhradiť buď na predajných miestach, čo sú väčšinou čerpacie stanice, na diaľničných hraničných priechodoch, alebo elektronicky cez stránku eznamka.sk, či prostredníctvom mobilnej aplikácie eznamka. Predajné miesta sú označené logom eznamka,“ uviedla hovorkyňa NDS Michaela Michalová.

Pri úhrade známky NDS odporúča poriadne si skontrolovať evidenčné číslo vozidla (EČV), krajinu registrácie a typ diaľničnej známky – na osobné auto alebo prípojné vozidlo.

RADY PRI KÚPE EDZ 🚙🧐Priatelia, postupne Vám prinesieme niekoľko užitočných rád a tipov, ktoré sa Vám zídu vedieť pri…

Gepostet von Národná diaľničná spoločnosť am Montag, 20. Januar 2020

Nezabúdaj na to, že pri úhrade diaľničnej známky prevodom je začiatok platnosti diaľničnej známky posunutý. Pri platbe za diaľničnú známku môžeš zadať aj svoje kontaktné údaje – mail alebo telefónne číslo, na ktoré ti pred koncom platnosti diaľničnej známky príde notifikácia o blížiacom sa konci platnosti.

„Ak zákazník pri úhrade diaľničnej známky do systému zadá číslo mobilného telefónu, prípadne aj emailovú adresu, dostane najneskôr 3 dni pred koncom platnosti diaľničnej známky notifikáciu upozorňujúcu na túto skutočnosť. Rovnaká možnosť bude existovať aj pri známke platnej 365 dní,“ dodal Matej Okáli.

Zdroje: eznamka.sk, NDS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech