Vojna medzi Monster a Beats by Dre?

  • Ešte prednedávnom bol práve Monster dvorným výrobcom známych slúchadiel Beats by Dr. Dre. Dnes už je spoločnosť predaná Applu a Monster má len oči pre plač. Prečo je tomu tak?
image_1420626658.jpeg
  • Ešte prednedávnom bol práve Monster dvorným výrobcom známych slúchadiel Beats by Dr. Dre. Dnes už je spoločnosť predaná Applu a Monster má len oči pre plač. Prečo je tomu tak?

Práve túto otázku má zodpovedať včera podaná žaloba na Dr. Drea a jeho spoločníka Jimmiho Iovina. V žalobe sa Monster na čele so CEO Noelom Lee-om dožaduje spravodlivosti a tvrdí, že bol oboma zakladateľmi pomaly a systematicky vytláčaní zo spoločnosti Beats by Dr. Dre. Bývalý dvorný výrobca týchto slúchadiel má údajne dôkazy o tom, že bolo urobených niekoľko rozhodnutí bez jeho vedomia, za účelom odstavenia Monsteru od koryta a znižovania jeho poddielu v spoločnosti. V minulom roku bola spoločnosť predaná Applu za $3 miliardy USD. Dre a jeho kamarát sa asi nechceli veľmi deliť a tak postupne odstrihávali jedného partnera za druhým.

 

 

Monster v žalobe osočuje Drea a Iovina, že ich praktiky boli často krát dosť nevyberavé. Väčšinu svojich partnerov či už hudobníkov alebo podnikateľov mali „vyžmýkať a odkopnúť“. Presne toto sa malo stať aj Monsteru a ako príklad uvádza deal s HTC. Iovine mal držať celý deal pod pokrývkou a sľubovať ďalšie investície do spoločnosti. Mesiac po podpise bol už Monster mimo hry, doslova vysačkovaný. Všetko pod zámienkovu toho, že HTC kupuje veľký podiel na spoločnosti (50%). Takto mohli pritlačiť na Monster, aby predal svoj zostávajúci 5% stake v Beats. Rok na to predalo HTC veľkú časť podielu späť obidvom zakladateľom – samozrejme s výraznou zľavou. Moster bol vonku – know how ostalo. SKVELÝ ŤAH.

Monster ešte prikladá

Predstavitelia Beats by Dr. Dre mali dokonca presviedčať a zastrašovať distribútorov a predajcov Monster, aby stiahli produktové línie od Monsteru, keďže tieto konkurujú tým od Beats. 

 

Útržok zo žaloby

 

Beats by Dre sa rozhodli NE-komentovať

Z minulosti vieme, že nejde o prvú žalobu bývalého „nasraného“ biznis partnera alebo zamestnanca, ktorý tvrdí, že bol „vyžmýkaný„. 

 

Zdroj: theverge.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech