Vojna taxikárov je na spadnutie: Príchod nového hráča rozprúdi už tak vriacu krv!

  • Konečne v Bratislave. Liftago spúšťa svoju prevádzku!
image_1447924434.jpeg
  • Konečne v Bratislave. Liftago spúšťa svoju prevádzku!

Co-founder startupu Liftago Ondřej Krátký včera všetkým zainteresovaným oznámil dobrú správu – konkurent Hopinu spustil v Bratislave svoju prevádzku!

Projekt je aktuálne v testovacej fáze, čo nahráva práve nám, zákazníkom. Liftago si teraz môžeš vyskúšať úplne zadarmo a to až do hodnoty 8 eur. Stačí pred prvou jazdou zadať do aplikácie kód SOMPRVY. Tento kód môžeš použiť do soboty, 12:00. 

S Liftagom už nebudeš tŕpnuť, aký taxikár príde, na čom príde a čo ťa to bude stáť. Všetko budeš mať prehľadne zobrazené v appke, vrátane hodnotení šoférov a možnosti ich výberu. Tak tomu daj šancu, každá konkurencia navyše trhu len prospeje. A Liftago vyzerá fakt dobre!

 

Prečo sa ste rozhodli zacieliť práve na Bratislavu? Predsa len, je tu Hopin, je tu Uber…

Jednak sa nám začali ozývať bratislavský šoféri, že by nás v Bratislave chceli a napríklad práve s Uberom máme z Prahy, kde naďalej rastieme už skúsenosti. Čo je však to najhlavnejšie, vidíme príležitosť optimalizovať dopravu. V dopravnej špičke sa aj napriek prítomnosti Hopinu, či Uberu často nezveziete. A keby aj áno, zrejme nie so šoférom, s ktorým by ste chceli. Koncept trhoviska Liftaga rieši aj problémy v dopravnej špičke.

 

Koho vnímate ako svoju hlavnú konkurenciu?

Najäčšou konkurenciou je presvedčiť zákazníkov, že nie je taxi aplikácia ako taxi aplikácia. V prave, kde je takých aplikácií viac než 10 sa nám to podarilo a veríme, že sa nám kvalitu dopravy podarí zvýšiť aj v Bratislave.

 

Zažívate v testovacej prevádzke nejaké technické problémy?

Pár múch sa vždy nájde. Ide skôr o to, presvedčiť šoférov, že mať strach zo svojich partnerov, ktorých si platia za získavanie zákazok (dispečing, či Hopin) je nesprávne. 

 

Ako prebiehajú rokovania so šoférmi? Chcú ešte taxikári využívať inú službu?

Samozrejme a my ich v tom podporujeme. Liftago funguje ako trhovisko a nevyžaduje žiadnu exkluzivitu. Naopak, pre šoférov máme obľúbenú funkciu „zákazky do jazdy“, ktorá ich smerom k aktuálnemu cielu lepšie vyťažuje. Službu budujeme na spokojnosti šoférov. 

 

A zákazníci? Prináša Liftago oproti konkurencii niečo nové? Prečo by mali ľudia používať práve túto aplikáciu?

V Prahe sa nám darí z celého trhú získavať tých najprofesionálnejších a milých šoférov (či už naplno alebo ako doplnok) a práve tých si zákazníci cenia najviac. Druhým parametrom je dostupnosť, ktorá v beta verzii zatiaľ nefunguje.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech