Vôňa kože, výrobky dotiahnuté do detailov a neutíchajúce nadšenie z práce. To je perspektívna značka PURE

  • "Vítam Vás v malom ateliériku, na mieste, kde vonia koža, drevo, prírodne oleje a včelí vosk..." Takto ťa privíta vo svojom obchodíku na sashe.sk značka PURE. A my sme chceli vedieť viac.
sashe pure
sashe.sk
  • "Vítam Vás v malom ateliériku, na mieste, kde vonia koža, drevo, prírodne oleje a včelí vosk..." Takto ťa privíta vo svojom obchodíku na sashe.sk značka PURE. A my sme chceli vedieť viac.

Ak patríš medzi nadšencov DIY sveta, určite poznáš  mnoho kreatívnych duší a šikovných rúk, ktoré sa snažia nájsť si cestu ku zákazníkom na našom krásnom Slovensku (aj za jeho hranicami). Medzi jednu z týchto firmičiek patrí aj PURE.

Už samotný názov predpovedá krásu výrobkov, ktorá sa ukrýva v ich čistote a minimalizme. Nájdete tu  tašky, kabelky, náramky, opasky, zápisníky, náramky, ktoré si zamiluje každý vyznávač hesla „v jednoduchosti je krása“. To pravé si tu však nájdu chalani aj baby, milovníci folklórnych vzorov, jasných aj pastelových farieb.

Pre rozhovor so sashe.sk, Zuzana Sabo z Rimavskej Soboty prezradila, že ešte pred niekoľkými rokmi pracovala vo svojom rodnom meste na e-shope a dvoch kamenných predajniach s oblečením, no po dvoch ratolestiach už na všetko nebol čas. Preto prišiel čas na zmenu a stala sa ňou ručná práca.

Najprv prišla značka bySue, kde Zuzka ponúka originálne vintage interiérové doplnky, neskôr prišlo samotne PURE (vraj počas vianočnej nudy), no a dnes je na svete aj tretia značka, PEBBLE, kde nájdete krásne kamenné doplnky. Všetky tieto jednoduché názvy však ukrývajú množstvo práce dotiahnutej do detailov na každom jednom z vyrobených kúskov.

 

Zuzka o svojich začiatkoch pre sashe.sk povedala: „Nenosím kabelku na pleci, pretože veľa jazdím autom. Najradšej mám kabelku na zápästie, ktorú môžem hodiť vedľa seba na sedadlo. Keďže sa do všetkého púšťam naplno, tak som si kúpila šijací stoj, ktorý dokáže prešiť aj koženku, a poprosila som mamu, či by mi ukázala, ako šiť.

Na stroji mi to utekalo kade-tade, tak som ho radšej zabalila a povedala som si, že ju skúsim ušiť ručne. Nakúpila som nástroje a pustila som sa do zmenšeného modelu. Ani ten mi nevyšiel, ručné šitie kože ma vôbec nebavilo a strašne ma boleli prsty. Tak som ďalej rozmýšľala, ako tú kabelku vyrobiť.“

 

Kožené kabelky značky PURE sú jedinečné nie len svojou ľahkosťou bytia, ale aj pôvabným detailom, ktorým sú drevené bočnice tašky, dnes aj drevené rúčky alebo zdobené klopky kabeliek. So všetkým jej pomáha manžel, Adrian, ktorý sa na výrobe tiež vo veľkej miere podieľa.

Ženy sa vo veľkom biznis svete dokážu dnes presadiť po svojom a ja perspektívnym projektom veľmi fandím. Najmä tým, kde jednotlivci začínajú na nule a postupne sa vypracujú na fenomén, ktorý pozná celé ich okolie. Všetko vďaka svojej odhodlanosti, tvrdej práci a správne nastaveným, dosiahnuteľným cieľom. Dnes PURE ponúka viac než stovku krásnych výrobkov, prichádza s veselou, jesennou kolekciou kabeliek SATCHEL BAG v štyroch farbách a ja sa už teším na nové a nové vecičky z ich dielne.


Zdroj: sashe.sk, PURE

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK