Všetko najlepšie Adobe Photoshop!

  • Adobe Photoshop, jeden z najpoužívanejších grafických programov práve oslavuje 25 rokov svojej existencie.
image_1424513145.jpeg
  • Adobe Photoshop, jeden z najpoužívanejších grafických programov práve oslavuje 25 rokov svojej existencie.

 

Je asi veľmi málo ľudí na svete, ktorí ho nepoznajú. Vedia o ňom, aj keď nemajú žiadne grafické či umelecké znalosti. K tomuto výročiu vypustilo Adobe pekné narodeninové video spolu s narodeninovou sekciou. Na stránke mimo iných zaujímavých informácií zverejnili aj Behance kolekciu prác, ktorá obsahuje diela použité vo videu. Autori touto formou pekne spropagovali aj autorov týchto umeleckých diel.

 

 

Kúsok z histórie

Celý Photoshop začal v roku 1987 muž menom Thomas Knoll. Ten vytvoril počítačový kód, ktorý zobrazoval čiernobiele obrázky v počítači. Neskôr spolu s bratom Johnom vytvorili Photoshop. Prvé vydanie Photoshopu bolo určené iba pre Mac a verzia pre Windows prišla až v roku 1992 spolu s vydaním verzie 2.5.

 

 

Začiatky Photoshopu ale neboli nejako ľahké. Bratia sa tak veľmi snažili predať program niektorej z spoločností v Sillicon Valley až nazbierali viac než 30 odmietnutí.

Tu si môžete pozrieť stručnú históriu Photoshopu, od jeho úplných začiatkoch v jednom .pdf.

 

Ku prianiam sa pripojil aj Jimmy Kimmel.

Jimmy Kimmel je známy pre jeho nočnú show plnú humoru. Ku prianiam prispel porovnávaním diel vo Photoshope s tými, ktoré sa objavili na New York Fashion Week.

 

 

zdroj: sketcher.sk

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech