Vydraž si historický monopost F1 Michaela Schumachera!

Rišo Néveri / 15. septembra 2015 / Lifehacking

Každý z nás túžil zajazdiť si v monoposte F1 Michaela Schumachera, príležitosť však dostala len hŕstka. Máme však dobrú správu. Môže sa to zmeniť! Unikát Michaela Schumachera – legendy pretekov, ktorým pretekal v roku 1997 je na predaj.

 

Z detstva si ho pamätáme ako chalana, čo vyhráva a vyhráva vkuse. Súperi často nemali absolútne šancu. Dokonca vyhrával aj keď bol druhý, pretože ho kolega z tímu pustil. Jednoducho sa ho nedalo zastaviť. Ak si však sledoval dianie F1 dlhšie určite si pamätáš aj tie temné momenty, medzi ktoré sa radí aj veľká cena Európy 1997 v Jereze, kedy bojoval o titul M. Schumacher a Villeneuve. A práve Nemec v červenom Ferrari bol ten, ktorého meno po pretekoch skloňovali. Schumacher a Villeneuve do seba nabúrali. Vill-ovi pripísali zámer, avšak ten v pretekoch pokračoval a akoby naschvál, Schumacher  nemohol a ostalo mu druhé miesto vicemajstra. Titul prehral o chlp, ako to je vidieť aj vo videu.

 

 

Schumacher jazdil v tej dobe na Ferrari F310B s číslom 178, na ktorom pretekal posledné 4 trate a tú predposlednú Japonskú vyhral. Toto ikonické červené Ferrari od nemeckej legendy si teraz môžeš vydražiť. Čakajú ťa 3 litre, 10 valcov a zvuk motoru ešte poriadneho, z doby pravej orechovej. Kus histórie Formuly sa cenou určite nezastaví na pár tisíc, ale ak na to máš, môžeš si ho vydražiť. Vyvolávacia suma je 650 000 €, čo je za taký voz nič. Jeho finálna predajná cena sa predpokladá v rozmedzí od 1,3 do 1,5 milióna €. Novému majiteľovi môžeme vopred blahoželať, takéto fáro by sme v redakcií privítali tiež ;).

 

Pridať komentár (0)