Vydraž si his­to­ric­ký mono­post F1 Micha­e­la Schu­ma­che­ra!

Rišo Néveri / 15. septembra 2015 / Tools a produktivita

Kaž­dý z nás túžil zajaz­diť si v mono­pos­te F1 Micha­e­la Schu­ma­che­ra, prí­le­ži­tosť však dosta­la len hŕs­tka. Máme však dob­rú sprá­vu. Môže sa to zme­niť! Uni­kát Micha­e­la Schu­ma­che­ra — legen­dy pre­te­kov, kto­rým pre­te­kal v roku 1997 je na pre­daj.

 

Z detstva si ho pamätáme ako chalana, čo vyhráva a vyhráva vkuse. Súperi často nemali absolútne šancu. Dokonca vyhrával aj keď bol druhý, pretože ho kolega z tímu pustil. Jednoducho sa ho nedalo zastaviť. Ak si však sledoval dianie F1 dlhšie určite si pamätáš aj tie temné momenty, medzi ktoré sa radí aj veľká cena Európy 1997 v Jereze, kedy bojoval o titul M. Schumacher a Villeneuve. A práve Nemec v červenom Ferrari bol ten, ktorého meno po pretekoch skloňovali. Schumacher a Villeneuve do seba nabúrali. Vill-ovi pripísali zámer, avšak ten v pretekoch pokračoval a akoby naschvál, Schumacher  nemohol a ostalo mu druhé miesto vicemajstra. Titul prehral o chlp, ako to je vidieť aj vo videu.

 

 

Schumacher jazdil v tej dobe na Ferrari F310B s číslom 178, na ktorom pretekal posledné 4 trate a tú predposlednú Japonskú vyhral. Toto ikonické červené Ferrari od nemeckej legendy si teraz môžeš vydražiť. Čakajú ťa 3 litre, 10 valcov a zvuk motoru ešte poriadneho, z doby pravej orechovej. Kus histórie Formuly sa cenou určite nezastaví na pár tisíc, ale ak na to máš, môžeš si ho vydražiť. Vyvolávacia suma je 650 000 €, čo je za taký voz nič. Jeho finálna predajná cena sa predpokladá v rozmedzí od 1,3 do 1,5 milióna €. Novému majiteľovi môžeme vopred blahoželať, takéto fáro by sme v redakcií privítali tiež ;).

 

Pridať komentár (0)