Vyrastú vďaka hlúpym výrokom Donalda Trumpa milióny stromov po celom svete?

  • Proti nevedomosti sa dá bojovať učením a trpezlivým vysvetľovaním. Keď sa však niekto nechce vzdelávať a pritom riadi štát, na rad prichádza nezištná iniciatíva a kreativita. Práve s nimi sa toho dá zvládnuť naozaj veľa.
trumpiii
Zdroj: unsplash.com
  • Proti nevedomosti sa dá bojovať učením a trpezlivým vysvetľovaním. Keď sa však niekto nechce vzdelávať a pritom riadi štát, na rad prichádza nezištná iniciatíva a kreativita. Práve s nimi sa toho dá zvládnuť naozaj veľa.

Traja kamaráti z Nového Zélandu mali už evidentne plné zuby nezodpovedného a ignorantského prístupu amerického prezidenta k aktuálnemu stavu našej planéty. Okrem drzých vyhlásení o tom, že globálne otepľovanie nie je skutočné, vďaka jeho vláde je pre Spojené štáty splnenie podmienok Parížskej dohody, o ktoré sa usiloval Obama počas svojho obdobia vládnutia, v nedohľadne.

Preto sa Adrien Taylor, Dan Price a Jeff Willis sa rozhodli spojiť ľudí po celom svete, ktorí sa takisto cítia v tomto bezmocní a pomôcť našej planéte sa aspoň ako – tak brániť zvyšujúcim sa emisiám.

Pritom nestratili zmysel pre humor a iróniu. Keďže pán prezident rád robí zo svojho mena brand, pod jeho značkou sa predávajú napríklad Trump Chocolate či Trump Vodka, prečo by nemal aj vlastný les? Vo svojich emotívnych prejavoch viackrát spochybnil klimatické zmeny a označil regulácie, ktoré zaviedla predošlá vláda kvôli redukcii emisií, a teda boju proti skleníkovému efektu, za zbytočné. Neprinášajú predsa žiadne peniaze výrobcom áut.

Zdroj: pexels.com

 

Čo by teda bolo krajším darčekom pre človeka, ktorý cez peniaze a zisk nevidí ani na konček nosa a nezaujímajú ho fakty? Presne tak. Okolo 100-tisíc kilometrov štvorcových vysadených producentov kyslíka a konzumentov oxidu uhličitého po celom svete v jeho mene.

Presne toľko totiž odhadujú Adrien, Dan a Jeff, že sa podarí vďaka ich iniciatíve Trump Forest „vyzbierať“. Za geniálnou myšlienkou je jednoduchý princíp – buď kúpiš a vysadíš strom sám, alebo o to požiadaš organizáciu Eden Reforestation Projects, ktorá strom zasadí za teba tam, kde boli vyrúbané. Následne sa na stránke projektu zaregistruješ a pošleš im zoskenovaný pokladničný doklad za daný strom – potvrdenie o tom, že bol naozaj vysadený, ako aj o tom, kde presne. Lokácia tvojho stromu bude nahratá na Trump Forest Live mapu a tá už dnes vyzerá celkom plno.

Jednoduchý, no pritom tak účinný spôsob povedať svetu, koľko ľudí nesúhlasí s Trumpovým postojom k zdraviu našej planéty. Projekt sa pritom dištancuje od akejkoľvek politickej propagácie či postojov. Jednoducho si chalani myslia, že na čele svetovej veľmoci nemá stáť človek, ktorý si nevie pozrieť jednu – dve reportáže o tom ako ozónová diera, skleníkový efekt, emisie a veľa ďalších dôsledkov klimatických zmien sa už teraz dotýkajú životov mnohých ľudí a zvierat.

zdroj: iflscience.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech