Vytrieskaj zo života milióny!

  • Takže, ak toto čítaš, si zrejme mladý, ambiciózny a sebavedomý človek, ktorý sníva o tom, že sa stane v živote úspešným a zarobí si svoje vlastné milióny. A možnože už nechceš iba snívať a si pripravený konečne začať so svojim vlastným biznisom, ktorý ti tie milióny naozaj zarobí. Čo ale robiť preto, aby sa ti to skutočne podarilo?
image_1439556958.jpeg
  • Takže, ak toto čítaš, si zrejme mladý, ambiciózny a sebavedomý človek, ktorý sníva o tom, že sa stane v živote úspešným a zarobí si svoje vlastné milióny. A možnože už nechceš iba snívať a si pripravený konečne začať so svojim vlastným biznisom, ktorý ti tie milióny naozaj zarobí. Čo ale robiť preto, aby sa ti to skutočne podarilo?

 

Existuje mnoho ľudí z našej generácie, ktorí snívajú o tom, že z nich budú milionári. Väčšina z nich má ale jeden veľký problém. Je dosť možné, že aj ty sa bojíš zariskovať a vzdať sa stáleho jobu, platu a výhod, ktoré ponúka. Mal by si sa ale spýtať sám seba jednu dôležitú otázku: Čoho si schopný sa vzdať na ceste za svojimi snami a úspechom? Ak totiž nie si schopný vzdať sa ničoho, tvoje sny nikdy nedostanú priestor na to, aby sa mohli stať realitou.

Tu je pár rád, ktoré nesľubujú nič nereálne, ale sú overenými pomôckami, ktoré aj tebe môžu pomôcť stať sa milionárom:

1. Nekomplikuj si to

Zo začiatku sa nesnaž nič veľké dokázať, pokiaľ si ešte nezískal nijaké skills. Využi radšej všetky tie možnosti a zdroje, ktoré ti ponúka internet, na to, aby si sa niečo naučil. Keď som začínal ja, strávil mesiace učením sa, ako si zdokonaliť svoj LinkedIn, tak aby bol stopercentný. Uvedomil som si, že išlo o extrémne cenné médium, čo som sa rozhodol využiť. Rok som študoval silu tohto média a svoju odbornosť som potom mohol ponúkať ďalej, aj vďaka čomu som časom získal vlastnú sieť kontaktov.

Vytvor si aj ty vlastnú sieť kontaktov takým tým starým spôsobom, či už formou osobných stretnutí, alebo online. Ide o to, aby si si dokázal vytvoriť skutočné vzťahy. Namiesto toho, aby si sa snažili byť lepší, než konkurencia, buď iný, ako oni.

 

2. Buď šetrný

Ak si sa rozhodol nasledovať víziu vlastného biznisu, drž sa stále čo najviac pri zemi. Tak napríklad, keďže sa píše rok 2015, už vôbec nepotrebuješ mať priestory vlastného officu, aby si mohol byť hodnoverný. Tisíce podnikateľov pracujú z domu, knižnice, či dokonca z kaviarne. Naozaj nepotrebuješ na podnikanie vlastné špeciálne priestory, najmä ak nepredávaš nejaký fyzický produkt.

Ja som si napríklad dokonca ani nekúpil auto, dokým som sa nepresťahoval z New Yorku do LA. No a keď som si ho konečne kúpil, investoval som do používaného Cadillacu z roku 1991. Chcem tým povedať to, že by si mal na prvé miesto postaviť svoju víziu. Keď sa ti vďaka nej podarí uspieť, ver mi, budeš mať dosť času na to, aby si mohol míňať.

3. Investuj do seba

Ak by mal človek v začiatkoch svojho biznisu do niečoho investovať, tak by to mala byť určite investícia do seba samého. Nájdi si mentora, učiteľa, alebo sa zapíš na kurzy online biznisu, kde sa stretneš s ľuďmi, ktorí už niečo dokázali a od ktorých sa môžeš niečo naučiť. Nájdi nové spôsoby, ako získať skills a vedomosti na to, aby si sa mohol dostať tam, kam sa dostať chceš.

 

4. Medituj

V prípade, že si o tom ešte nepočul, mal by si vedieť, že meditácia môže byť veľmi silnou pomôckou. Môže ti pomôcť zlepšiť funkciu mozgu, znížiť krvný tlak a ešte aj oveľa viac!
Ako tak bude tvoj biznis rásť, dostaneš sa aj pod väčší stres. No a práve meditácia ti ho pomôže lepšie zvládať a navyše ti umožní lepšie sa koncentrovať na veci, ktoré budú pre tvoj biznis dôležité.

5. Zostaň zdravý

Väčšina podnikateľov, vrátane mňa, sa pri absolútnej koncentrácií na biznis vykašlala na svoje fyzické zdravie. To ale vôbec nie je dobré, ani pre fyzickú pohodu človeka a ani pre jeho biznis. Mnoho podnikateľov si pri nepretržitom pracovaní na svojom úspechu ani len neuvedomí, že už to môžu byť aj mesiace, odkedy sa naposledy postavili od počítača a išli si napríklad zabehať.

Tak napríklad, Richard Benson pripisuje svoju energiu a výdrž denným workoutom a považuje cvičenie za svoju tajnú zbraň. Ide však o tajnú zbraň, ktorú má k dispozícií každý… teda každý, kto chce.

6. Vybuduj si vlastnú sieť

Staň sa nenahraditeľný pre svoje vlastné siete. Staň sa tým, kto ľudí spája. Budeš sa posúvať ďalej tým, že budeš na rôznych eventoch svoje zdroje zdieľať s ostatnými a tým, že budeš vytvárať cenné obchodné spojenia pre ostatných. Ak nemôžeš nájsť systém, do ktorého by si chcel zapadať, vytvor si vlastný.

7. Dávaj, dávaj a ešte raz dávaj

Život je o dávaní. Najmä ak začínaš s vlastným biznisom. Uisti sa, že do toho dáš viac, než ostatní a viac, než sa od teba očakáva a taktiež, že si schopný podeliť sa, lebo sa ti raz môže dvojnásobne vrátiť.

8. Neber do úvahy žiadne limity

Celá táto generácie zvysoka kašle na akékoľvek limity, keď reč prejde na inovatívny biznis. A to je super. Všetko to, čo by iní považovali za limity pre teba musí byť len novou výzvou, ktorú môžeš zdolať. Len sa pozri na web startitup a spýtaj sa sám seba, koľko zo všetkých tých inovatívnych a zaujímavých nápadov a technológii by naozaj vzniklo, keby ich autori verili v limity.

9. Buď sám sebou

Buď sám sebou, lebo nikým iným byť nemôžeš. Nie, ak chceš byť naozaj úspešný. Nikto nie je taký ako ty a čím viac si odlišný, tým lepšie. Využi svoju jedinečnosť na to, aby si predbehol všetkých tých, ktorí sa iba snažia napodobňovať iných. Veď je predsa jasné, že tie najlepšie projekty a nápady boli celkom jedinečné a rozdielne od ostatných, no a taktiež aj zarobili najviac.

 

10. Nevzdávaj to

Nikdy sa nevzdávaj. Je to otrepaná fráza, ktorú dnes už snáď nikto neberie vážne. To čo vyjadruje ale môže byť to najdôležitejšie, čo pre svoj biznis môžeš urobiť. Začať s vlastným podnikaním vyžaduje všetky tvoje sily a schopnosti. Každý neúspech by ťa mal posunúť ďalej. Nemôžeš sa ním teda nechať zničiť. Každý z nás sa s neúspechom stretáva, ale to, že sa z neho dokážeme učiť nás vlastne robí úspešnejšími.

Naša generácia má k dispozícií omnoho viac príležitostí, než ktorákoľvek, kedykoľvek predtým. Tými najväčšími pomôckami na ceste za úspechom sú dnes prístup a spôsob myslenia, pretože tie ťa skutočne môžu dostať medzi milionárov.

 

zdroj: elitedaily.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech