Využi svoj potenciál: 10 vecí, ktoré zlepšia tvoj výkon a ušetria ti čas

Dominika Kassová / 4. októbra 2015 / Business

Skôr, ako si prečítaš nasledujúce riadky, poriadne sa zamysli nad jednou vecou, ktorá ťa v živote oberá o tvoj drahocenný čas. Hlavnou myšlienkou je totiž zamerať sa na to, čo je dôležité a ako svoj pracovný výkon optimálne zmaximalizovať. Ak ti jedna z nižšie uvedených vecí pomôže, skvelé! Získal si späť svoj stratený čas.

 

1. Unroll.me – Redukcia emailov

Uschovaj si všetku svoju poštu – odoslanú, prijatú, či propagačnú v jednom prehľadnom maily. Po týždni používania tohto programu si už nebudeš vedieť predstaviť svoj život bez neho.

 

 

2. Evernote – Všetky tvoje nápady na jednom mieste

Ak si zaplatíš prémiovú verziu, dostaneš viac ako šikovného pomocníka. Svoje poznámky, kreatívne nápady či len myšlienky, ktoré musíš dať “na papier”, môžeš nájsť v štýlových, ručne písaných poznámkach.

 

 

3. Scannable – Skenuj dokumenty so svojím iPhonom…

…a nahraj ich napríklad do programu Evernote, iCloud, Google Drive alebo do emailovej schránky. Väčšinou to ide veľmi rýchlo, no daj pozor na to, aby bol dokument, ktorý chceš nahrať, inej farby ako pozadie za ním.

 

 

4. Google Drive – Všetky dáta dostupné kedykoľvek

Tento program je vhodný pre toho, kto sa venuje podnikaniu. Môžeš si tu prakticky uschovať celý svoj život. Môžeš sa k nim dostať z akéhokoľvek smartfónu, tabletu či počítača. Takže hocikam pôjdeš, tvoje súbory pôjdu s tebou.

 

 

5. Calm.com – Meditácia pre zelenáčov

Ak nevieš ovládnuť stres a ide ťa z neho niekedy šľak trafiť, táto aplikácia ťa vezme na tiché zenové miesto. Spočíva v audio sprievodcovi, ktorý ti pomôže nájsť vnútornú harmóniu aspoň na pár minút denne.

 

 

6. Sleep Time – Zdraví život vďaka spánku

Budík, ktorý sa zosynchronizuje s tvojím spánkovým cyklusom. Znie to úžasne, no niektorí dodnes nechápu, ako presne táto metóda vlastne funguje. Každý večer ti ale vďaka nej vyskočí štítok ako “jedol si neskôr” alebo “mal si dnes kofeín”. Vďaka tomu sa naučíš zlepšiť si svoje návyky.

 

 

7. Trunk Club – Tvôj osobný štylista

Je to takto. Muži nenávidia nakupovať, no chcú vyzerať zakaždým dobre. Vďaka tejto aplikácii si vieš nájsť niekoho, kto ti vyberie šaty, v ktorých budeš vyzerať k svetu. Ak sa ti výber nebude páčiť, môžeš ho poslať späť. Platíš iba za to, čo si necháš.

 

 

8. Spendee – Najlepší nástroj pre financie

Vďaka tejto vychytávke budeš môcť sledovať pohyb svojich transakcií. Mint dokáže na jednom mieste zosumarizovať všetky tvoje finančné transakcie. Výsledkom je potom prehľadný graf.

 

 

9. Sunrise – Najkrajší dostupný kalendár

Sunrise je free aplikácia v podobe kalendára, ktorá ti uľahčí život. Je spojená so všetkými tvojimi obľúbenými aplikáciami ako Facebook, Evernote, Wunderlist atď… Vďaka tomuto prepojeniu ti Sunrise naplánuje všetko, čo nesmieš zmeškať.

 

 

10. HealthTap – Rýchla pomoc od skutočného lekára

Ak ťa niečo trápi zo zdravotného hľadiska, no nemáš čas na návštevu lekára, môžeš sa obrátiť na online doktora. Vďaka tejto aplikácii dostaneš odpoveď v pomerne krátkom čase.

 

Zdroj: medium.com

Pridať komentár (0)