VÝZVA: Akceleruj svoj nápad v startup city

 • Využi aj ty skvelú šancu, ktorá ťa dostane priamo do Mekky startupov, do Izraela. Stačí ak do 1.6. pošleš svoju prihlášku, presvedčíš porotu a v septembri letíš do Tel Avivu. Zaži StartupNation na vlastnej koži.
image_1430430743.jpeg
 • Využi aj ty skvelú šancu, ktorá ťa dostane priamo do Mekky startupov, do Izraela. Stačí ak do 1.6. pošleš svoju prihlášku, presvedčíš porotu a v septembri letíš do Tel Avivu. Zaži StartupNation na vlastnej koži.

 

Základom je nápad. Vyšším levelom nápadu je startup. Ak si sa aj ty dostal do štádia reálnosti a vieš, čo konkrétne tvoj startup potrebuje, využi možnosť vycestovať do izraelského Tel Avivu, mekky startupov a inovatívneho myslenia, a urýchli si cestu k svojmu cieľu. Môžeš získať feedback na svoj nápad, stretnúť sa so svetovými ideamakermi alebo získať užitočné kontakty, či dokonca stretnúť budúcich dodávateľov alebo investorov.

„Startupy, ako také, už sú v Izraeli niekde úplne inde ako u nás. V Izraeli fičia startupy so zameraním na CleanTech, zdravotníctvo, rozvoj miest, genealógiu, a podobne. Riešia problémy ako pestovanie algae na odpadových vodách, stimuláciu mozgových vĺn pre liečbu ADHD alebo včasnú diagnostiku melanómu pomocou smartfónu,“ vyslovil svoje dojmy Ondrej Makši, ktorý strávil svoj mesiac v Izraeli v réžii Creative Industry koncom minulého roka.

 

IMG_9988

 

Buď súčasťou medzinárodnej startupovej scény

Projekt Creative Industry, ktorý funguje pod hlavičkou Košice 2013 v spolupráci s organizáciou Tel Aviv Global umožní talentovaným a perspektívnym Slovákom, stráviť mesiac networkovaním a prácou na svojom projekte v izraelskom coworkingovom centre The Library. Pobyt zahŕňa aj účasť na DLD Tel Aviv Innovation Festival – najväčšej medzinárodnej Hi-tech konferencii, na ktorej sa účastnia stovky startupov, mentorov, lídrov a investorov, ako napríklad Google, Microsoft, Kimberly Clark, Amazon, GM, Amdocs, Facebook. Projekt Creative Industry uhrádza uchádzačovi ubytovanie, kancelárske priestory, preplatí cestovné náklady do výšky 200€ a zabezpečí vstup na DLD Tel Aviv Innovation Festival.

 

Svetové centrum technológie, inovácii, kultúry a kreativity

The Library sa skladá z co-workingového priestoru a spoločného vybavenia pre tímy, ktoré sa venujú internetovým start-upom a technologickým spoločnostiam. V centre sú profesionálne podmienky pre mladých technologických vizionárov a organizujú sa tu networkovacie podujatia a stretnutia.

 

Rezidenti od nás dostanú:

 • Mesačný pobyt v meste Tel Aviv v Izraeli v mesiaci september,
 • ubytovanie v meste Tel Aviv,
 • kancelárske priestory v The Library počas celého pobytu,
 • preplatenie cestovných náhrad do výšky 200€
 • NEzabezpečujeme poistenie a náklady na stravu.

 

Čo potrebujeme:

 • Hľadáme kreatívcov z Košíc, východného Slovenska alebo celého Slovenska pôsobiacich v oblasti internetových start-upov a technológií.
 • Vek minimálne 18 rokov v záverečný deň podávania prihlášok.
 • Pracovná skúsenosť v jednom z odvetví uvedených vyššie.
 • Podnikateľský duch a schopnosť propagovať a rozvíjať oblasť kreatívneho priemyslu vo svojej krajine, v podnikateľskom prostredí a vo vzťahu k verejnosti.
 • Znalosť anglického jazyka.

 

Využi svoju príležitosť a prihlás sa so svojim projektom na rezidenčný pobyt v The Library, Tel Aviv vyplnením tohto formulára. Pobyt prebehne v mesiaci september a deadline na prihlásenie je 1. 6. 2015.

 

 AK ŤA TENTO ČLÁNOK ZAUJAL, NEZABUDNI HO SHARNUT A DAŤ TAK O ŇOM VEDIEŤ AJ SVOJIM ZNÁMYM A KAMARÁTOM… STARTUPY DOKÁŽU SLOVENSKU PRINAVRÁTIŤ DRIVE!

 

zdroj: creativeindustry.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK