Waze dal do rúk Slovákom výber mena pre hlas navigácie. Teraz sa nestačí diviť

  • Waze Slovensko vyzval Slovákov, aby vybrali meno pre nový hlas aplikácie
  • Zo všetkých možností si vybrali to najbizarnejšie
  • Najviac ľudí hlasovalo za meno Gertrúda a Waze je z tohto výberu prinajmenšom šokovaný
auto (1)
Waze Slovensko
  • Waze Slovensko vyzval Slovákov, aby vybrali meno pre nový hlas aplikácie
  • Zo všetkých možností si vybrali to najbizarnejšie
  • Najviac ľudí hlasovalo za meno Gertrúda a Waze je z tohto výberu prinajmenšom šokovaný

Centrála Waze Slovensko len nedávno oznámila, že jej tím pripravuje slovenský TTS hlas (Text-to-speech). Výhodou TTS je, že číta názvy ulíc pri odbočeniach, odhadovaný čas zdržania, či presný typ nebezpečia na ceste.

Ide o niečo podobné ako má aj Google translate. TTS ti napríkad strojovo prečíta ‚O 200 metrov použi pravý zjazd smerom na Prievoz, Bajkalská.’ Okrem toho bude vedieť rozlišovať jednotlivé udalosti na ceste. Takže namiesto hlásenie‚ pred tebou je hlásené nebezpečenstvo na ceste, povie presne či sa jedná o odstavené vozidlo alebo výtlk alebo pokazený semafór,” vyjadril sa Waze Slovensko.

Waze Slovensko sa rozhodol dať do rúk výber mena samotným Slovákom. Užívateľom dali na výber z piatich alternatív. V ankete sa objavili mená ako Katka, Lenka, Monika, Veronika a žolíkom, zrejme zo srandy bola Gertrúda. Ale keďže my Slováci, sme národ, no povedzme, že veselý začala Gertrúda vo veľkom vyhrávať. Do kampane sa preto pridal aj Waze Česká republika, ktorý by rád náskok Gertrúdy zvrátil.

Bratia vyberajú názov pre nový slovenský TTS hlas. Slovenské územie začína pomaly „okupovať“ Gertrúda. Keďže nám nie je ľahostajný osud Waze, tak Vás prosím a žiadam, hlasujte o mene nového hlasu. Spoločne vyberieme nejaké krásne meno pre slovenský hlas a Gertrúdu pošleme kam patrí. Hlasujte na FB stránke Waze Slovensko. Ako odmenu za porazenie Gertrudy pripravím ukážku skoro už pripraveného českého TTS hlasu a prezradím ďalšie úspechy v programe Waze Beacons.“

Možnosť testovať nový TTS hlas dostanú pravdepodobne v priebehu pár týždňov slovenskí local champs a registrovaným beta testerom, ktorí majú v profile uvedenú krajinu Slovensko. „Prezistíme či je možné do beta testovania pridať aj iných dobrovoľníkov. Ak by bola taká možnosť, budeme o nej verejne komunikovať na FB stránke, vrátane spôsobu ako sa dá do testovania zapojiť.”

Waze Slovensko zároveň upozorňuje, že najmä zo začiatku to bude veľmi “surové” a chybové a taktiež nebude jednoduché zabezpečiť obojsmernú komunikáciu ohľadne feedbackov.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech