Whistle: Nový obojok, ktorý si zamilujete vy aj váš pes

  • Čo váš pes vlastne robí? Spí 8 hodín v kuse? Behá dookola po vašej obývačke alebo chodí na dlhé prechádzky? Whistle je smart obojok, ktorý sleduje aktivitu vášho psa počas celého dńa.
image_1394398710.jpeg
  • Čo váš pes vlastne robí? Spí 8 hodín v kuse? Behá dookola po vašej obývačke alebo chodí na dlhé prechádzky? Whistle je smart obojok, ktorý sleduje aktivitu vášho psa počas celého dńa.

Bolo len otázkou času, kedy sa aj naši miláčikovia dočkajú svojho vlastného Fitbitu. Whistle nie je úplne nová spoločnosť. Na trhu je už zopár mesiacov a za ten čas si stihla získať množstvo nadšencov a vydobyť tak prvenstvo v tomto segmente. Možno sa vám $129 bude zdať ako veľa peňazí za také malé zariadenie, no množstvo užitočných dát, ktoré z neho získate, určite stojí za to. Všetky tieto dáta máte možnosť sledovať cez mobilnú aplikáciu z ktoréhokoľvek miesta na svete.

Whistle je spoločnosť, ktorá disponuje dostatočným množstvom financií získaných od viacerých venture capital firiem. Tie jej majú zabezpečiť silnú expanziu plánovanú na najbližšie mesiace. V týchto dňoch sa spustil predaj aj v najväčšej americkej retailovej sieti pre psov a domácich miláčikov PetSmart.

Došlo tiež k updatu iOS aplikácie, ktorá pomáha majiteľom domácich miláčikov stanoviť ciele, ktoré s nimi chcú v daný týždeň alebo mesiac dosiahnúť. Whistle doplnil aj sociálny aspekt v podobe komentovania dosiahnutých/nedosiahnutých cieľov. Tie môžu majitelia ihneď sharovať so svojími kamarátmi cez sociálne siete a email.

Určite veľmi užitočnou funkcionalitou je možnosť sprístupnenia všetkých dát vybraným osobám. Celá rodina sa tak môže podieľať na sledovaní aktivít svojích štvornohých priateľov. Zariadenie vydrží na jedno nabitie 8 až 10 dní, čo sa dá pokladať za veľmi dobré.

Whistle však žne aj kritiku v podobe stále nedostatočnej prepojenosti na sociálne siete. Nie je možné followovať iných psov, sharovať medzi nimi fotky a porovnávať ich aktivity navzájom. Je otázne, akou cestou sa Whistle vyberie – či to bude hlbšie sociálne prepojenie a vznikne tak Twitter pre majiteľov domácich miláčikov alebo sa budú viac zameriavať na hardvérový produkt a vylepšovanie funkcionalít aplikácie.

  

Zdroj: crnchy.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech