Horúce info: ZlavaDna kupuje český portál KuponPlus

  • Pod Creative Web patrí mnoho úspešných projektov, ako aj samotná ZladaDna.sk - najväčší zľavový portál na Slovensku. Tentokrát sa portfólio spoločnosti rozšírilo o český gastroportál KuponPlus.cz.
image_1441800273.jpeg
  • Pod Creative Web patrí mnoho úspešných projektov, ako aj samotná ZladaDna.sk - najväčší zľavový portál na Slovensku. Tentokrát sa portfólio spoločnosti rozšírilo o český gastroportál KuponPlus.cz.

 

Creative Web odkúpilo KuponPlus od spoločnosti RAM Internet Ventures, ktoré vlastní aj ďaľšie známe projekty ako ageo.cz, Dévotion, či JídloTeď. Cena akvizície známa nie je, ale cieľ Creative Web a ZlavyDna je jednoznačný – posilniť svoju pozíciu v susednom Česku. V minulosti sa im to už podarilo s portálom Lunchtime.cz, ktorý sa im spolu so slovenským portálom Obedovat.sk vlani podarilo predať indickému Zomato za sumu 2,44 milióna eur. 

 

KuponPlus, ktorý Creative Web kúpil, pôsobí na českom trhu od roku 2011 a bol prvým, ktorý v krajine zaviedol moderný predaj vo forme kupónov – zákazník kupuje kupóny, ktoré sú lacnejšie, ako pôvodné služby, zájazdy, či tovar. Konateľ Creative Web sa k nákupu KuponPlus vyjadril nasledovne: „Na českom trhu pôsobí priveľa zľavových portálov a zákonite tak nastáva konsolidácia. Našu pozíciu sme pripravení posiľňovať prirodzeným rastom a ďaľšími akvizíciami.“

 

 

Hlavným cieľom Creative Web podľa Zdenka Hoscheka je však stať sa druhým najväčším hráčom na českom zľavovom trhu, kde je momentálnou jednotkou dobre známy Slevomat.cz. Rovnako ako v minulosti na Slovensku, aj český zľavový trh zažíval obrovský boom, ktorý však spôsobil zánik mnohých portálov, dôsledkom čoho sa ich počet znížil z asi 200 na štvrtinu. 

 

Čo sa týka ďaľšieho rozširovania podnikania ZlavyDna a Creative Web mimo hranice, smerujú aj do Maďarska, kde od augusta funguje Bookio a taktiež majú s projektom namierené do Viedne. Na českom trhu pôsobí Creative Web od roku 2011, kedy tu spustili brata ZlavyDna – SlevaDne.cz. 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK