Poznáme slovenských výhercov medzinárodnej startupovej súťaže CESA!

  • Central European Startup Awards (CESA) už druhý rok vyberá to najlepšie zo startupovej scény strednej a východnej Európy. Je to najväčšie podujatie svojho druhu v našom regióne, v ktorého radoch majú úspech aj mnohí Slováci a inak tomu nebolo ani tento rok. Pozrite si konečný zoznam výhercov.
image_1441474493.jpeg
  • Central European Startup Awards (CESA) už druhý rok vyberá to najlepšie zo startupovej scény strednej a východnej Európy. Je to najväčšie podujatie svojho druhu v našom regióne, v ktorého radoch majú úspech aj mnohí Slováci a inak tomu nebolo ani tento rok. Pozrite si konečný zoznam výhercov.

 

Najlepšie finančno-technické startupy

Archilesponúka online účtovnícke služby a sľubuje rýchly a prehľadný priebeh bez namáhavej manuálnej manipulácie

Finmapsprehľadná celosvetová mapa finančných sietí a služieb, na ktorej si každý za pár chvíľ dokáže nájsť to, čo hľadá

 

 

Najlepší investori

Michaela Jacová: investičná manažérka z Neulogy Ventures, slovenskej investičnej platformy

Ivan Štefunko: manažér z Neulogy Ventures

Radoslav Vašina: investičný manažér z Fondu inovácií a technológií   

 

Najlepšie hodnotenie užívateľov

Explain 3D: interaktívne simulácie 3D priestorov ponúkajú virtuálne zhotovenie podobizne interiérov, zariadení, dopravných prostriedkov, či rôznych náradí

 

Aeromobil: ambiciózny slovenský projekt snáď ani netreba predstavovať, každopádne za lietajúcim autom stoja najma CEO Juraj Vaculík a dizajnér Štefan Klein

 

 

Navplyvnejšie ženy

Lujza Bubánová: co-founderka slovenskej aplikácie Divano 

Michaela Jacová: už spomínaná investičná manažérka z Neulogy Ventures

Petra Dzurovčinová: riaditeľka aliancie pre internetovú ekonomiku a združenie globálnych a slovenských firiem (SAPIE), ktorá sa slovenský talent a potenciál snaží presadiť na svetovom trhu 

 

Startup roka

Aeromobil: lietajúce auto z dielne Štefana Kleina sa pod krídlami Juraja Vaculíka stáva svetovým pojmom

 

BeeSafe: Aplikácia sľubuje zaistenie osobného bezpečia na nočnej ceste domov či pri prechádzaní pochybnou štvrťou. Dokáže vytvoriť sieť kontaktov, ktoré v prípade núdze automaticky kontaktuje, ako aj rýchle spojenie s políciou. 

 

Divano: Aplikácia na zjednodušený prístup k obľúbeným televíznym programom, ktorá identifikuje program pri zapnutej televízií, vyplní ti čas počas reklamy a bude ťa zásobovať informáciami a diskusiami z internetu, ktoré sa programu týkajú.

 

 

Ecocapsule: Prenosný domčúrik s moderným dizajnom v tvare kapsule, ktorý si sám generuje veternú a solárnu energiu a ponúka využitie od lesnej chatky až po výskumnú stanicu.

 

GoCatchMe: Aplikácia, ktorá sa postará o tvoju zábavu tým, že ti sprostredkuje stretnutia s ľuďmi z tvojho okolia zábavnou a hravou formou výziev.

 

Mapilary: Zákazníkov donáškových služieb dokáže táto aplikácia pravidelne informovať o výskyte tovaru a kuriéra, o vybranej trase, predpokladanom čase doručenia, ako aj o cene donášky. Zákazník si podrobnosti donáškovej služby môže cez aplikáciu manažovať a meniť. 

 

 

Sli.do: Aplikácia umožňuje interaktívnu komunikáciu medzi divákmi a spíkerom na prezentáciach všetkého druhu. Tí viac hanbliví môžu klásť otázky, hlasovať za tie najpopulárnejšie, či si prezentácie rovno celé stiahnuť. 

 

WakesApp.com: Jednoduchý plánovač povinností, ktoré nás čakajú a neminú. Má v sebe kalendár a je pripravený posielať pravidelné notifikácie a užívatelia vrámci nej dokážu medzi sebou kounikovať a pripomínať si tak veci aj navzájom. 

 

 

 

Víťazi jednotlivých kategórií

Víťaz každej kategórie postupuje do regionálneho Grand Finale, ktoré sa bude konať vo Viedni 8.10. a bude súťažiť o celkové víťazstvo v danej kategórii s ďaľšími víťazmi z 11 krajín.

 

Najlepší investor: Ivan Štefunko

Najvplyvnejšia žena: Michaela Jacová

UX: Explain 3D

Najlepší finančno – technický startup: Archiles

Startup roka: Aeromobil

 

Zdroj: CESAwards 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech