Xiaomi Mi5S a Mi5S Plus oficiálne: V duchu veľkých zmien

  • Prišiel moment, na ktorý čakalo množstvo fanúšikov čínskeho giganta! Rozpamätajte sa ešte na marec, kedy nám Hugo Barra priamo na MWC v Barcelone ukázal, očakávanú vlajkovú loď Mi5 s 18 mesačným odstupom od predchádzajúceho top modelu. Asi nikto z nás vtedy nepredpokladal, že výrobca tak rýchlo predstaví vylepšenú verziu s prívlastkom “S” v názve.
xiaomi-mi5s-oficialne-foto-nahlad
  • Prišiel moment, na ktorý čakalo množstvo fanúšikov čínskeho giganta! Rozpamätajte sa ešte na marec, kedy nám Hugo Barra priamo na MWC v Barcelone ukázal, očakávanú vlajkovú loď Mi5 s 18 mesačným odstupom od predchádzajúceho top modelu. Asi nikto z nás vtedy nepredpokladal, že výrobca tak rýchlo predstaví vylepšenú verziu s prívlastkom “S” v názve.

Situácia je však taká, aká je a extrémne rýchla doba predstavovania nových smartfónov zasiahla aj Xiaomi, ktoré má v ponuke desiatky zariadení. V každom prípade, Xiaomi Mi5S sa už hodnú chvíľu tento mesiac ukazovalo na rôznych renderoch a teaseroch, ktoré nalákali ešte väčšie množstvo používateľov, a to ani nemuseli byť fanúšikmi spoločnosti. Veľká konferencia v Pekingu sa niesla vo fantastickej atmosfére. Priblížme si teda tieto parádne mašiny z bližšej perspektívy.

Dizajn – Korene nezaprie

Niekomu sa dizajn Mi5-ky páči a niekomu zas nie. Ak patrí3 medzi pozitívne zmýšľajúcu skupinu, model Mi5S splní tvoje kritériá a budeš nesmierne spokojný. Základné črty sú si s predchodcom veľmi podobné, no hlavnou novinkou je odobratie hardvérového domovského tlačidla a hliníkový povrch zadnej strany s viditeľnými predeľmi antén. Hardvérové tlačidlo teraz nahradilo len senzorové tlačidlo, v ktorom je umiestnený aj ultrazvukový skener odtlačkov prstov s pokročilou technológiou snímania aj cez povrch, ako je napríklad sklo. Xiaomi uvádza, že stačí silnejšie zatlačiť na povrch a odomknutie je otázkou stotiny sekundy.

a4be66d48bfb4e35870cf827f8ad045d

xiaomi-mi5s-plus-oficialne-foto-1

Dostupné sú 4 farebné varianty – šedá, strieborná, ružovo-zlatá a zlatá. Novinkou je aj inteligentný kryt, ktorý na prednej strane zobrazuje aktuálny čas, stav batérie a pravdepodobne aj príchodzie notifikácie.

xiaomi-mi5s-oficialne-foto-10

Predná strana je opäť ladená do minimalistického dizajnu, ktorá konečne dostala aj toľko žiadané zredukovanie rámikov okolo displeja. Po obvode je prítomné elegantné 2.5D zahnutie. Pomerne radikálnym riešením je však odobratie senzorových tlačidiel a práca v systéme je ponechaná len na jedno domovské tlačidlo. Toto riešenie je podobné tomu, ktoré nájdeš napríklad pri Meizu smartfónoch. Presunom k zadnej strane sme rovnako veľa noviniek nezaznamenali, až na jednu zásadnejšiu. Xiaomi Mi5S Pro, teda výkonnejší a lepšie vybavený súrodenec, dostal do vienka špičkový 13 MPx + 13 MPx Sony duálny fotoaparát s umiestnením snímačov pod sebou. Rozdielom Plus-ka je však aj skener odtlačkov prstov na zadnej strane a zachovanie tradičnej trojice kapacitných ovládacích tlačidiel.

Galéria Xiaomi Mi5S Plus: 

xiaomi-mi5s-plus-oficialne-6

152436nsb1pemjze1exep3

xiaomi-mi5s-oficialne-foto-7

Nádherný displej a ten najlepší hardvér

Začneme s tou vlastnosťou, bez ktorej by sme smartfón ani nemohli používať – s displejom. Klasické IPS, ktoré sú mimochodom pri Xiaomi fantastické, dostali nové vylepšenia pre zaistenie maximálneho pohodlia pri používaní. Xiaomi Mi5S je vybavený 5,15-palcovým FullHD displejom, ktorý je navyše vyšperkovaný maximálnou svietivosťou až 600 nitov a technológiou, ktorá rozpozná silu stlačenia (len najvyššia verzia). Mi5S Plus je obdarený o niečo väčším, 5,7-palcovým displejom s rovnakým FullHD rozlíšením.

xiaomi-mi5s-oficialne-foto-2

xiaomi-mi5s-oficialne-foto-3
Samozrejme, ani výkonová stránka nepodľahla kompromisom. V novinke nájdeš len to najlepšie a ešte o niečo viac. Základom je však procesor Qualcomm Snapdragon 821, ktorý je oproti 820-ke vybavený jadrami s vyššími pracovnými frekvenciami. Graficky náročné operácie vykreslí akcelerátor Adreno 530. Ak sa orientujete na bezchybný a hlavne veľmi náročný multitasking, 6 GB RAM pamäť je dokonalým riešením.

%e5%b0%8f%e7%b1%b35s-927-271

Nesmieme zabúdať ani na viaceré pamäťové verzie, ktoré sú celkovo dve, a to s 3 GB RAM / 64 GB úložiskom a 4 GB RAM / 128 GB úložiskom pre Mi5S. Model Mi5S Plus zdieľa rovnaké veľkosti interného úložiska, no kapacita RAM pamäte bola v prípade najvyššej verzie zväčšená na 6 GB. Žiaľ, ak si dúfal v podporu rozšírenia úložiska microSD kartami, sklameme ťa. Všetky veľkosti interného úložiska disponujú rýchlymi UFS 2.0 čipmi. Operačným systémom je Android 6.0.1 Marshmallow s nadstavbou MIUI 8. Batéria disponuje kapacitou 3200 mAh a podporuje rýchle nabíjanie Quick Charge 3.0.

Fotoaparát

Počas predstavenia gigant veľmi ospevoval fotoaparáty svojich najnovších kúskov. Základom je 1/2,3-palcový CMOS senzor, ktorý oproti konkurencii dokáže prepustiť oveľa viac svetla a jednotlivé pixely majú veľkosť 1,55 μm. Presnejšie ide o špičkový 12 MPx Sony IMX378 senzor. Nízka clona f/2.0 a rýchle PDAF zaostrovanie zaručia vynikajúce výsledky aj v tých najnáročnejších podmienkach. Tieto atribúty platia pre model Mi5S.

xiaomi-mi5s-plus-oficialne-3

Xiaomi Mi5S Plus je však vybavený duálnym 13 MPx fotoaparátom Sony. Veľkosť pixelov dosahuje 2 μm, clona má hodnotu f/2.0 a dostupné je aj rýchle PDAF zaostrovanie. Nahrávanie 4K videa už berieme ako samozrejmosť.

Cena a začiatok predaja

Veríme, že po prečítaní riadkov vyššie si si vytvoril dostatočne dobrý obraz o tom, aké sú najnovšie kúsky z dielne Xiaomi. Mnohých však zaujíma práve cena, ktorá je adekvátna ponúkanej výbave a na pomery Xiaomi aj tradičná. Bohužiaľ, opäť sme sa nedočkali plnej podpory LTE. Ceny sú za jednotlivé pamäťové konfigurácie nasledovné:

Xiaomi Mi5S (3 GB RAM + 64 GB ROM) – 266 €
Xiaomi Mi5S
(4 GB RAM + 128 GB ROM) – 306 €

Xiaomi Mi5S Plus (4 GB RAM + 128 GB ROM) – 306 €
Xiaomi Mi5S Plus
(6 GB RAM + 128 GB ROM)346 €

Čínski zákazníci si môžu smartfóny zakúpiť už o deň, 29. septembra. Cena pre nás bude ako vždy o niečo vyššia. Akonáhle sa dozvieme informácie o cenách cez predajcov, ktorí doručujú aj k nám, budeme ťa informovať formou článku.

xiaomi-mi5s-oficialne-foto-4

xiaomi-mi5s-plus-oficialne-4

fony-z-ciny

zdroj: fonyzciny.startitup.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech