Xiaomi Redmi 3S obdarený 8-jadrovým procesorom a mohutnou 4100 mAh batériou je dostupný za neodolateľnú sumu 126 €

  • Týmto zariadením je pomyselný kráľ všetkých low-endov, Xiaomi Redmi 3S.
xiaomi-redmi-3s-v-zlave-1
  • Týmto zariadením je pomyselný kráľ všetkých low-endov, Xiaomi Redmi 3S.

Ten je svojou výbavou určený menej náročným používateľom, pre ktorých je dôležité kvalitné konštrukčné spracovanie, oku lahodiaci dizajn či odladený a prepracovaný operačný systém. Redmi 3S tieto požiadavky dokonale spĺňa, ba čo viac, ponúka aj čo to navyše. Zmienená kvalita konštrukčného spracovania je docielená prémiovým hliníkom, ktorý sa nachádza na celom zariadení, s výnimkou plastových predelov na vyvedenie antén. Kvalitný hliník ďalej na prednej strane prechádza do odolného skla, ktoré má za úlohu chrániť 5-palcový IPS panel pred poškodením. Tento displej dosahuje rozlíšenie 1280 x 720 pixelov a zobrazovaču vďačíme aj za kompaktné rozmery smartfónu.

xiaomi-redmi-3s-v-zlave-3

Nad ním sa nachádza senzor priblíženia, hovorový reproduktor, ale aj 5 MPx selfie kamera s clonou f/2.2. Priestor pod displejom zas vypĺňa trojica kapacitných tlačidiel. Pri detailnejšom pohľade na zadnú stranu si môžeme všimnúť 13 MPx hlavný fotoaparát s fázovým zaostrovaním, clonou f/2.0 či LED bleskom. Ďalej zadná strana ponúka skener odtlačkov, hlavný reproduktor a logo výrobcu. Veľké veci sa však nachádzajú pod ňou. Konkrétne je tam umiestnený mozog celého smartfónu, procesor Qualcomm Snapdragon 430. Ten disponuje ôsmimi jadrami rozdelenými do dvoch clusterov.

xiaomi-redmi-3s-v-zlave-2

Grafické výpočty obstará jednotka Adreno 505 a svižný multitasking zabezpečí RAM-ka o veľkosti 3 GB. Interné úložisko s veľkosťou 32 GB sa dá rozšíriť pomocou microSD karty o ďalších 128 GB. Nedávno predstavené zariadenie tiež ponúka obrovskú 4100 mAh batériu, ktorá vzhľadom na kompaktnosť displeja zabezpečuje nadmernú výdrž na jedno nabitie. Rovnako sme sa dočkali aj hybridného DualSIM slotu avšak, bohužiaľ, bez podpory 800 mHz LTE pásma. Po softvérovej stránke má Xiaomi Redmi 3S čo dočinenia s dobre známym Androidom 6.0 Marshmallow obaleným do nadstavby MIUI. Dostupné sú 3 farebné verzie a najlacnejšia z nich je strieborná, ktorej cena klesne s použitím kupónu Redmi3SEB na fantastických 126 €.

 

xiaomi-redmi-3s-v-zlave

fony-z-ciny

zdroj: fonyzciny.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech