Y Soft Ventures investuje do Sewia!

  • Spoločnosť Sewio Networks slávi úspech. Prvá investícia Y Soft Ventures v segmente IOT ide práve do Sewia. Táto mladá firma, so sídlom v Českej republike, sa zameriava na poskytovanie presnej lokalizácie vo vnútri budov, pričom používa jedinečnú bezdrôtovú technológiu.
image_1441761277.png
  • Spoločnosť Sewio Networks slávi úspech. Prvá investícia Y Soft Ventures v segmente IOT ide práve do Sewia. Táto mladá firma, so sídlom v Českej republike, sa zameriava na poskytovanie presnej lokalizácie vo vnútri budov, pričom používa jedinečnú bezdrôtovú technológiu.

 

Tá prekonáva súčasné lokalizačné systémy založené na Wi-Fi alebo technológii iBeacon a môže plne nahradiť dnešný GPS systém v oblastiach, kde nie je jeho presnosť a pokrytie dostačujúci. Vďaka technológii určenia pozície s presnosťou na niekoľko centimetrov sa tejto spoločnosti otvárajú nové aplikácie a trhy, ktorým doteraz také možnosti chýbali. 

Okrem poskytnutia investície vo výške jedného milióna dolárov je schopná spoločnosť Y Soft Ventures, ktorá je venture kapitálovou odnožou spoločnosti Y Soft Corporation, ponúknuť firme Sewio zdroje na urýchlenie ich cesty za úspechom. Y Soft Ventures navyše poskytuje sľubným začínajúcim firmám okrem financií aj výrobné, distribučné, logistické a marketingové zdroje.

 

 

 

Y Soft a Sewio začali svoj úspech veľmi podobným spôsobom, a to vďaka spolupráci s Juhomoravským Inovačným centrom (JIC). „Podnikanie sme sa rozhodli nakopnúť v startup programe JIC MASTER Juhomoravského inovačného centra, získali sme v ňom veľa rád a kontaktov,“ uvádza Milan Šimek zo Sewio. V minulosti obdobou programu prešiel aj Y Soft, ktorý dnes ako hlavný partner akcelerátora JIC STARCUBE hľadá podobné projekty spájajúce hardvér a softvér pre prípadnú investíciu. Toto je krásny dôkaz toho ako sa zo startupu (Y Soft) môže stať už onedlho kľúčový investor skupujúci technológiu ďalších menších startupov.

 

O spoločnosti Sewio Networks

Riešenie Sewio používa dáta z presnej lokalizácie a bezdrôtové senzory, ktoré pomáhajú nájsť, chrániť, optimalizovať alebo kontrolovať veci, na ktorých záleží najviac – ľudí, zariadenia a majetok. Vďaka použitiu širokopásmovej bezdrôtové technológie, lokalizáciu v reálnom čase a moderným webovým technológiám pre monitoring a manažment sa riešenie Sewio používa na ochranu bezpečnosti zamestnancov a strojov, nachádzanie úspor vo výrobe a skladovaní a vylepšovanie procesov. Sewio produkty sa používajú v celej škále priemyselných odvetví, vrátane automobilového a bánskeho priemyslu, skladovania, logistiky, zábavy, maloobchodu a zdravotnej starostlivosti. Viac informácií získate na www.sewio.net 

 

Tím Sewio: zľava Martin Leixner a Tamáš Pál (hardvéroví inžinieri), Lubomír Mráz (CTO), Tomáš Kočan (softvérový inžinier) a Milan Šimek (CEO).

 

O spoločnosti Y Soft Ventures

Y Soft Ventures je venture kapitálovou odnožou spoločnosti Y Soft Corporation. Na základe prístupu „investovaných smart money“ má táto skupina za cieľ investovať do inovatívnych startupov, ktorých nádejné produkty kombinujú softvér a hardvér a chcú poskytovať riešenia s rozsiahlym potenciálom.
www.ysoftventures.com.

 

JIC (Juhomoravské inovačné centrum)

JIC podporuje ľudí vo vytváraní a rozvoji firiem, ktoré menia svet. Jeho služby využívajú začínajúci podnikatelia vo fáze prvotného nápadu, rýchlo rastúce startupy a aj zavedené technologické firmy. Za 12 rokov svojej existencie akceleroval viac ako 200 inovatívnych spoločností, podporil spoluprácu vedcov a firiem v celkovej hodnote 49 miliónov korún a bol u vzniku 30 startupových firiem, ktoré získali celkovú investíciu vyše 122 miliónov korún.  www.jic.cz 

 

zdroj:jic.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech