Yerdna 3D: Slovenská 3D tlačiareň za výbornú cenu spustila kampaň!

  • 3D tlačiarne sú novou čiernou. Ak majú nejaké projekty na Indiegogo najväčšie zastúpenie, tak sú to zrejme práve tieto mašinky.
c-N6237757_210876_20160106_36732
  • 3D tlačiarne sú novou čiernou. Ak majú nejaké projekty na Indiegogo najväčšie zastúpenie, tak sú to zrejme práve tieto mašinky.

Aj to je možno dôvodom, prečo slovenská 3D tlačiareň Yerdna 3D nevyzbierala ani dolár. Nie je to zle nastavenou kampaňou, no konkurencia je zrejme priveľká. Je to škoda, pretože tento slovenský produkt vyzerá fakt dobre.

Hlavnou motiváciou je podľa slov autora Andreja práve to, že 3D tlačiarne sú buď lacné a nepoužiteľné hračky pre deti, alebo nekompaktné a predražené stroje, nepoužiteľné pre bežného zákazníka. Preto sa rozhodol prísť s kompromisom – tlačiarňou s rozmermi 30 x 30 x 30 cm, kvalitnými 8mm a 6mm tyčami a pevnou konštrukciou. Výsledkom je Yerdna 3D.

qjdq759bcid7bfpturch

zdroj: indiegogo.com

 

Ako sa píše v kampani, troma hlavnými cieľmi boli:

1.Kompaktná tlačiareň na stôl k počítaču

2.Pevná konštrukcia, pretože malé 3D tlačiarne sú väčšinou skôr hračkami

3.Dobrá cena

Výsledkom je tlačiareň, ktorá obsahuje zabudovaný displej, dokáže čítať SD karty a teda na tlač nepotrebuješ počítač, pripojenie cez USB port a open source firmware, s ktorými sa môžu pohrať všetci technicky zdatní nadšenci.

Projekt je momentálne plne funkčný a otestovaný, potrebuje len financie. A tu prichádza najväčší problém. Yerdna 3D je síce dobrý produkt, no očividne je tu problém s propagáciou. Chalani majú na facebookovej stránke menej ako 30 lajkov a z cieľovej sumy 30 000 dolárov nevyzbierali zatiaľ ani cent. Úspech crowdfundingových kampaní sa totiž často odvíja práve od iných faktorov, než je samotný produkt. 

 

Projekt Yerdna 3D môžeš podporiť tu.  A túto šikovnú tlačiareň môžeš mať doma za $359 dolárov, čo je v prepočte menej ako 320 eur.

projekt

Zdroj: indiegogo.com, titulná foto: sashe.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech