Za slobodou „ušiel“ do Paraguaja. Na Slovensku o ňu pre lockdown môžeme na chvíľu prísť, bojí sa Matovič (NEWSLETTER)

Unsplash/Anastasiia Chepinska IG/real.wider

V dennom Newslettri Startitup sa dočítaš všetko dôležité zo sveta biznisu, ale aj to, čo sa udialo za posledných 24 hodín a nemal by si prehliadnuť. 

Vybrali sme tri hlavné témy:

  • Expremiér opäť varuje pred lockownom. Omikron môže začiatkom roka zavrieť celé Slovensko.
  • Slovenský gigant na výrobu batérií napreduje. InoBat Auto oznámil investíciu 10 miliónov eur.
  • Nemožnosť slobodne rozhodovať o svojich príjmoch ho prinútila presunúť svoj trvalý pobyt do Paraguaja. Podľa teórie vlajok je najvýhodnejšie svoj život rozdeliť do šiestich krajín, hovorí Pavol Lupták. 

Omikron ešte len bude problém

Vlna variantu omikron na Slovensko ešte len príde a sú si toho vedomí aj politici. Keďže sa očakáva viac ako 25-tisíc hospitalizovaných pacientov, štát bude začiatkom roka stavať poľné nemocnice. Prípravou na vlnu aktuálneho variantu sa vláda zaoberala ešte pred štedrým dňom.

Pár dní pred novým rokov však opäť z úst ministra financií vychádzajú slová o možnom lockdowne. Je tiež pravdepodobné, že vyčlenené financie zo štátneho rozpočtu, ktoré majú byť použité na dopady pandémie, nebudú stačiť. V takom prípade bude musieť vláda podľa Matoviča nabrať odvahu a prijať nepopulárne opatrenia.

Obávam sa, že sa môže stať, že v januári alebo februári bude tvrdý lockdown, kým z omikronu nejakým spôsobom vyjdeme von. V tom prípade 717 miliónov eur, ktoré sme si dali ako rezervu na COVID-19, zďaleka stačiť nebude. Bez problémov sa môže stať, že či už na strane výdavkov alebo aj na strane stratených príjmov môže byť rozdiel voči rozpočtu aj dve miliardy eur,“ povedal Matovič.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie