Záborskej návrh, ktorý komplikuje interrupcie, ide ďalej. Výnimočné startupy dnes bojujú o titul majstra Európy (NEWSLETTER)

Newsletter
TASR/Jakub Kotian, SWCSummit

V dennom Newslettri Startitup sa dočítaš všetko dôležité zo sveta biznisu, ale aj to, čo sa udialo za posledných 24 hodín a nemal by si prehliadnuť.

Vybrali sme tri hlavné témy:

  • Poslankyňa Anna Záborská po dlhej snahe uspela. Zákon sprísňujúci interrupčnú legislatívu prechádza do ďalšieho čítania. 
  • Technológia, ktorá na výstavbu domu zrecykluje 10 ton plastu. Tvorca technológie nám prezradil, v čom je ekologická, udržateľná a unikátna.
  • Viaceré startupy dnes bojujú o titul majstra sveta. Do finálneho kola postúpil český blockchainový projekt a mobilná aplikácia. 

Opäť riešime potraty

Otrasná zaočkovanosť, zdravotníci, ktorí už dávno stratili aj svoje posledné zvyšky síl, chátrajúce školstvo, zdravotníctvo, klesajúca dôvera v justíciu. To všetko sú problémy, ktorými je Slovensko denno-denne postihované. Poslanci národnej rady však miesto toho počas tretej vlny pandémie riešia interrupcie.

Zákon, ktorý poslankyňa Anna Záborská v parlamente predkladala už minulý rok, posunuli poslanci do ďalšieho kola. Na schválenie jej vtedy chýbal jeden hlas. Poslankyňa po prvom neúspešnom pokuse vyhlásila, že návrh podá opätovne o pol roka. 

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK