Zabudni na všetky doterajšie dojmy: Takto budú čoskoro vyzerať predajne Apple!

Martin Bohunický / 19. septembra 2015 / Lifehacking

Jony Ive, šéfdizajnér spoločnosti Apple, pôsobí vo firme dve dekády a je zodpovedný za väčšinu tých pôsobivých minimalistických dizajnov, ktoré sú pre Apple typické – či už ide o Macbooky, iMac, iPhone, či neskôr aj softvérové vybavenie.

 

V máji tohoto roka však urobil krok späť. Jony sa chcel zbaviť časti svojej zodpovednosti a chcel si zobrať viac času pre seba a pre svoje cesty. Pre mnohých to bol šok a nikto nevedel, čo od takéhoto kroku možno očakávať. Napokon sa ukázalo, že svoje cesty bude Jony smerovať do tradičných Apple obchodov, kde sa bude snažiť posúvať ich dizajn vpred. Dnes vidíme prvé výsledky jeho práce a stojí to za to!

 

Jednou z jeho prvých výrazných zmien je obchod v Belgicku, konkrétne v Bruseli. Dobre sa pozri na tieto fotografie pretože zrejme presne takto budú zanedlho vyzerať všetky Apple obchody sveta.

 

 

Na prvý pohľad nevyzerá interiér a exteriér až tak odlišne – veľké sklenené panely, obrovské biele logo Apple, ktoré visí nad vstupom a veľké, luxusne pôsobiace stoly, na ktorých ležia pripravené jednotlivé zariadenia – keď sa však pozrieš o trošičku bližšie, zistíš, že už to nie je ten úplne čistý, dokonalý dizajn.

 

Stromy v črepníkoch a steny z tehál a dreva evokujú úplne iný pocit, než aký máš, keď vojdeš do predajne Apple. Drevené stoly s minimalistickými stoličkami, všetko pôsobí na prvý pohľad akoby menej luxusne, no zároveň veľmi sympaticky a familiárne. Mne osobne to pripomína moju detskú izbu – samé drevo. Na konci predajne potom visí niekoľkometrová obrazovka, premietajúca reklamy na produkty. Veď prečo nie?

 

Tento nový dizajn vysoko pravdepodobne zasiahne v blízkej budúcnosti všetky obchody sveta, do tej chvíle si zatiaľ môžeš vychutnať aspoň bohatú fotogalériu. Názor si môžeš urobiť sám. Nepochybujem však, že bude platiť to, čo platí vždy – sto ľudí, sto chutí. A ktovie, či sa nám Apple dreveným dizajnom nesnaží niečo naznačiť.

 

zdroj: theverge.com

Pridať komentár (0)