Záchranárov si mýlia s donáškovou službou. Bahno sa nestratí, v službach kotlebovcov má vyhriate miesto (NEWSLETTER)

pjimage (4)
TASR/ Pavol Zachar, FB/Naše Slovensko

V dennom Newslettri Startitup sa dočítaš všetko dôležité zo sveta biznisu, ale aj to, čo sa udialo za posledných 24 hodín a nemal by si prehliadnuť. 

Vybrali sme tri hlavné témy:

  • Vláda schválila dočasný nový COVID automat, platiť bude od pondelka. Obmedzenia sa dotknú očkovaných aj neočkovaných.
  • V Bratislave nájdeš poctivé francúzsko-talianske bistro. 
  • Asistent kotlebovcov Peter Bahno má za sebou tienistú minulosť. Muž v minulosti stíhaný v súvislosti s extrémizmom aktuálne pracuje pre poslanca Stanislava Mizíka.

Sprísňujú sa pravidlá, Matovič zažíva ďalšie déjà vú

Z dôvodu katastrofálnej situácie na Slovensku a rýchleho nárastu počtu pacientov v nemocniciach vláda dnes dala na návrh konzília odborníkov a schválila nové protipandemické opatrenia.

Premiér hovorí o lockdowne pre nezaočkovaných. Takzvaný nový COVID automat bude prísnejší najmä pre nezaočkovaných ľudí a tých, ktorí ešte ochorenie neprekonali.

Čiastočne sa však dotkne aj zaočkovaných ľudí. Obmedzenia budú platiť od pondelka 22.11. a iba dočasne po dobu troch týždňov. Cieľom tejto doby je hlavne pomôcť stabilizovať stav v nemocniciach.

Mnohé z nich hlásia plnú kapacitu a nových pacientov musia prevážať do vedľajších okresov. Bokom sa odkladá „necovidová“ zdravotná starostlivosť, lekári už hovoria o ére zanedbaných pacientov a voľných lôžok s umelou pľúcnou ventiláciou ubúda rýchlejšie, ako by sme čakali.

Toto je stav, ktorý chceme zvrátiť, preto aj táto zmena,” skonštatoval premiér Eduard Heger. Po uplynutí troch týždňov sa pravidlá buď uvoľnia, alebo sprísnia, záleží od situácie. Premiér dúfa, že sa situácia zlepší.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa STARTITUP (@startitup_sk)

Keďže v nemocniciach sú hospitalizovaní najmä nezaočkovaní pacienti, nový COVID automat sa bude týkať predovšetkým tejto skupiny.

Z režimu OTP sa prejde do režimu OP, teda očkovaní a ľudia, ktorí ochorenie prekonali pred menej ako 180 dňami. Potvrdenie o prekonaní sa dá zapísať do aplikácie digitálneho COVID pasu.

Neočkovaným ľuďom bude povolený vstup iba do potravín, lekárni a drogérií. Do nákupných centier a ostatných obchodov nebudú môcť ísť. Rovnako nebudú mať prístup ani na hromadné podujatia.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie