Základ je nikdy sa nevzdávať!

  • Všetci sme už zažili ten stav zúfalstva a beznádeje, že to jednoducho už ďalej nejde. Počkajte pokiaľ si prečítate tento článok. Každému úspechu predchádza neúspech, tak sa nenechajte odradiť, ale inšpirovať.
image_1405937403.jpeg
  • Všetci sme už zažili ten stav zúfalstva a beznádeje, že to jednoducho už ďalej nejde. Počkajte pokiaľ si prečítate tento článok. Každému úspechu predchádza neúspech, tak sa nenechajte odradiť, ale inšpirovať.

 

V 5 bodoch zhrnuté:

 

1. Zostaňte na žive. Pokiaľ ste na žive, je všetko možné :)

Jednoduché, ale stopercentne pravdivé. 

 

2. Znížte svoje očakávania

Väčšina succes stories sa neudeje cez noc, je to síce úloha každej PR agentúry, aby to tak vyzeralo, ale nie je to tak. Budete veľa krát počuť niečo na štýl „nakódili to za pár hodín cez vikend a týždeň na to mali milión užívateľov“, alebo „robili to ako hobby a zrazu to vystrelilo“ a podobne. No verte mi, toto sa až tak často nestáva ;). Niektoré z týchto príbehov sú samozrejme pravdivé, ale väčšina sú len také nafúknuté bublinky, aby všetko pekne vyzeralo. Práve Peter Graham z Y Combinator-a prízvukuje svojim startupom, že len jedno percento z nich bude mať naozaj rýchly  úspech (to musí byť veľmi povzbudivé :)). Ak chcete mať úspech, musíte pre to makať, ale nie automaticky ho očakávať.

 

 

3. Pamätajte, ste silnejší ako si myslíte

V čase, keď si budete sami myslieť, že už nezvládnete ten stres a tlak, musíte vydržať. Veľa krát stačí zmeniť len drobnosť a veci sa začnú vyvíjať úplne inak. Najhoršie je robiť veci stále rovnako a točiť sa v začarovanom kruhu. Vyskúšajte nové veci, prístupy, metódy a možno zistíte že práve niečo iné funguje. Ako zvyknem hovorievať „kto neskúsi, ten sa nedozvie“

 

4. Môj obľúbený bod :D Fake-ujte (predstierajte) úspech, iní ľudia to

robia tiež 

Znie to možno sprosto, ale úspech priťahuje ľudí, aj keď niekedy troška prikrášlený. Nevadí, niekedy treba ľudí nadchnúť pre vec a spraviť ju o niečo „chrumkavejšiu“, nie je to trestné :). Určite nikto nechce počuť ako niečo nebude fungovať, ale práve naopak, keď budete sami veriť, že to, čo robíte môže byť naozaj úspešné, ostatní ľudia tomu začnú veriť tiež a to vás bude hnať vpred.

 

5. Najdôležitejšie pravidlo – Neporovnávajte seba s inými osobami. Hlavne s tými, ktoré už úspech majú 

Inšpirujte sa nimi, berte si príklad, ale neporovnávajte sa. Presne ako nie je ani jeden odtlačok prsta rovnaký, nie je ani úspech a hlavne cesta k nemu rovnaká u dvoch osôb. Nevzdávajte sa, aj keď sa Ferkovi z vedľajšiho kanclu darí viac ako vám. Nikdy neviete ako na tom naozaj je, aj keď si myslíte, že viete. NEVIETE. 

 

Seth Godin napísal na túto tému celú knihu. Na každej ceste za úspechom je podľa neho jeden najnižší bod – dno, kde je len beznádej a zúfalstvo. Hneď za týmto bodom sa má údajne nachádzať úspech. Pointa je v tom, že väčšinu ľudí tento bod zlomí. Síce to znie ako ďalšia blbá motivačná kecačka, ale zamyslite sa nad tým. Keď zlyháte, sklamete ľudí okolo seba lebo ste riskovali a ocitnete sa na samom dne – toto je presne ten moment, kedy už nemáte čo stratiť a risknete úplne všetko. Budete ochotný spraviť možné aj nemožné preto, aby ste dosiahli to, čo chcete. Napríklad v Izraeli sa úspešným podnikateľom neoznačí človek, ktorý ma 100 mega na účte, ale ten, ktorý už 5x padol na kolená a vždy sa dokázal dvihnúť a pokračovať.

 

A preto NEVER GIVE UP! Good luck.

 

 

 Zdroj: fundersandfounders.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech