Zaži jedinečnú noc v iglu a pozri si polárnu žiaru. Airbnb ponúka ďalšie netradičné ubytovanie

  • Iglu nájdeš vo fínskom Laponsku neďaleko národného parku Pyhä-Luosto
  • Za jednu noc tu zaplatíš 110 eur
Ilustračný obrázok Pixabay.com
  • Iglu nájdeš vo fínskom Laponsku neďaleko národného parku Pyhä-Luosto
  • Za jednu noc tu zaplatíš 110 eur

Ak už teraz premýšľaš nad tým, kam pocestuješ na zimnú dovolenku, máme pre teba originálne riešenie. Fínsko je čarovná krajina, ktorá ponúka neopakovateľne krásnu severskú prírodu. Ten pravý sever na teba čaká práve v Laponsku, kde počas jasnej noci často vidieť aj polárnu žiaru. Svoju polohu sa rozhodla využiť aj fínska rodina vlastniaca konskú farmu a ranč neďaleko jazera Pyhäjärvi a Národného parku Pyhä-Luosto. Na Airbnb ponúkajú jedinečnú možnosť zažiť noc v iglu, ktoré si sami vlastnoručne stavajú každú zimu.

„V iglu sú vždy mínusové teploty. Zabezpečíme spacie vaky, no odporúčame priniesť si termo vrstvy, teplú čiapku, ponožky a rukavice. Zíde sa tiež baterka alebo čelovka. K dispozícii je aj teplý byt, ak budete mať náhodou studené nohy,“ vyjadrila sa rodina na Airbnb.

Vo vnútri iglu nájdeš posteľ a atmosféru dokresľujú zdobené snehové steny. Vhodné je pre maximálne štyri osoby a kúsok od neho sa nachádza aj klasický dom s toaletami, teplou sprchou, obývačkou a malou kuchynkou pre hostí. Rodina disponuje farmou aj rančom, do iglu ťa umiestnia podľa obsadenosti. Na farme žijú samotní majitelia, no ranč je zase bližšie k jazeru Pyhäjärvi.

Po noci v iglu, ťa čakajú ľahké raňajky pripravené priamo hostiteľmi. Upozorňujú aj na to, že najbližší obchod a reštaurácia sú od farmy aj ranča vzdialené 10 kilometrov, takže návštevníci si môžu priniesť vlastné jedlo aj nápoje. Využívať môžu aj chladničku a mikrovlnú rúru v dome.

Jedna noc v takomto originálnom ubytku ťa vyjde na 110 eur. Najbližšie termíny sú voľné na február 2020. Ak túžiš po nejakom netradičnom ubytovaní, no nechce sa ti cestovať až do Laponska a hľadáš niečo domáckejšie, Slovensko poskytuje tiež veľa zaujímavých možností.

Prečítaj si viac v našom článok o netradičných ubytovaniach Najnetradičnejšie ubytká na Slovensku: Noc v Drakulovom apartmáne či v indiánskom típí.

Zdroj: Airbnb

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK