Zbohatli vďaka stávkovaniu na Donalda Trumpa či na škótske referendum

  • Jeden z najvyšších politických tipov v histórii dosiahol sumu 900-tisíc libier
  • Slovák, ktorý stavil 1 euro na futbal, vyhral vyše 200-tisíc eur
  • Brit sa vďaka kandidatúre Donalda Trumpa stal milionárom
  • Jeden z najvyšších politických tipov v histórii dosiahol sumu 900-tisíc libier
  • Slovák, ktorý stavil 1 euro na futbal, vyhral vyše 200-tisíc eur
  • Brit sa vďaka kandidatúre Donalda Trumpa stal milionárom

Denne ti prinášame články o tom, ako dôležité je byť produktívny, využívať čas efektívne a vedieť zaobchádzať s peniazmi. Niekedy však na úspech stačí iba kvapka šťastia. Dokonalým príkladom toho sú aj títo slávni výhercovia, ktorí vyťažili maximum z tipovania na politiku či šport.

Taxikár, ktorý veril Tonymu Blairovi

Písal sa rok 1983 a Tony Blair bol neznámy politický zelenáč, ktorý bol pre väčšinu bežných voličov celkom nezaujímavý. V jeden večer nastúpil do taxíku k vodičovi menom George Elliot. Počas jazdy skĺzla debata aj do politickej roviny a taxikára jeho zákazník zaujal natoľko, že bol presvedčený o jeho budúcom úspechu v britskom parlamente. V tom čase tomu nikto neprikladal nijakú váhu, no George sa rozhodol vsadiť si 10 libier na to, že z Tonyho Blaira sa raz stane britský premiér. Musel počkať až do roku 1997, kedy jeho Labouristická strana vo voľbách zvíťazila. George Eliot vďaka tejto stávke vyhral 5000 libier.

zdroj: TASR

Šťastná trinástka

Aj na Slovensku sa tipovaniu darí a niekedy stačí naozaj málo. 1 euro bolo všetko, čo Slovák potreboval na závratnú výhru 235 958,06 €, keď tipoval na futbalové zápasy vrátane nemeckej Bundesligy, španielskej La Ligy, francúzskej Ligue 1 či rôznych ďalších európskych líg. Stavil si pritom celkovo na 13 zápasov. V jeho prípade určite neplatí, že trinástka je nešťastné číslo.

zdroj: TASR

Škótska nezávislosť

Škóti a Angličania majú za sebou búrlivú minulosť a ich vzťahy momentálne závisia iba od vzájomnej dohody, žiadne vrúcne priateľstvá medzi nimi však nie sú. Pravdepodobne aj preto sa Škóti v roku 2014 rozhodli, že vyhlásia referendum o nezávislosti. Jeden londýnsky gambler to považoval za ideálnu príležitosť zarobiť si a stavil na neúspešnosť referenda. Tvrdil, že zanalyzoval podobné referendá z minulosti a podľa jeho slov nebolo možné, aby Škóti nezávislosť odsúhlasili. Svojmu záveru veril natoľko, že stavil jednu z najvyšších súm v histórii a to rovno 900-tisíc libier. Tento risk sa mu nakoniec vyplatil a vyhral sumu 1,093,333.33 libier.

zdroj: Ilustračný obrázok Callum Black/CC by Wikimedia

Milionár vďaka Trumpovi

Mnohí Američania boli voči Donaldovi Trumpovi skeptickí. Nečudo, excentrický obchodný magnát musel odolávať veľkému tlaku súperov aj mediálnych káuz. Pre veľa Američanov predstavoval nemysliteľnú budúcnosť, ktorá sa skrátka nemohla nastať. Práve tu sa situácie chytil Brit, ktorý v Trumpovi videl budúcnosť Ameriky už od začiatku jeho politickej cesty. Systematicky naňho vsádzal od nominácie republikánov až po posledné kolo prezidentských volieb. Celkovo mu Trumpova kandidatúra vyniesla 2,5 milióna dolárov.

zdroj: TASR

Boháč s piatimi tiketmi

Iba päť tiketov a 123 eur stačilo Slovákovi na to, aby získal jednu z historicky najvyšších výhier v našej krajine. Celkovo tipoval 5 zápasov KHL a vyhral 750-tisíc eur. Slovákovi sa takýto šťastný kúsok podaril vďaka Fortune ešte v roku 2014.

zdroj: TASR

Jednou z najdiskutovanejších tém súčasnosti sú prezidentské voľby a to samozrejme, využila aj stávkovacia spoločnosť Fortuna. Vyskúšať svoje šťastie môžeš aj ty a staviť si ešte na prvé kolo volieb.

Rozhodovať sa bude medzi 13 kandidátmi, z toho najvyšší kurz 1/5000 je na víťazstvo Ivana Zuzulu, Bohumili Tauchmanovej, Róberta Šveca a Juraja Zábojníka. Naopak najnižší kurz je nastavený na výhru Zuzany Čaputovej 1/1,28, Maroša Šefčoviča 1/6 a Štefana Harabina 1/6,5. O víťazoch prvého kola rozhodneme už tento víkend v sobotu 16. marca. Finálne rozhodnutie padne 30. marca, kedy medzi sebou už budú súperiť iba 2 kandidáti.

zdroj: TASR

Zdroj: express.co.uk, stavkovaniecezinternet.sk, fortune.com, ifortuna.sk

Tento článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Fortuna

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech