Zbraň, ktorá lieči: nová koža dokáže pacientovi narásť už za 4 dni

  • Môže to znieť ako zo sci-fi príbehu, ale možno nám len svitá na lepšie časy. Zbraň je väčšinou symbolom ničenia a skazy, no v správnych rukách sa dokáže zmeniť na nástroj, ktorý lieči.
screenshot-2014-12-09-14-52-54
  • Môže to znieť ako zo sci-fi príbehu, ale možno nám len svitá na lepšie časy. Zbraň je väčšinou symbolom ničenia a skazy, no v správnych rukách sa dokáže zmeniť na nástroj, ktorý lieči.

Spoločnosť RenovaCare je tvorcom produktu SkinGun, ktorý vo forme spreju nanáša na spálenú alebo inak poranenú kožu kmeňové bunky, čím niekoľkonásobne urýchľuje dobu liečenia.

CellMist je novovyvinutá technológia, ktorá odoberie pacientove kmeňové bunky, spracuje ich a následne ich vo forme spreja nanesie prístrojom SkinGun na rany. Tým sa začína intenzívny proces regenerácie.

renovacare-cellmist-skingun-stem-cell-burn-treatment-1020x610

Zdroj: inhabitat.com

Pacientovi môže byť toto ošetrenie poskytnuté už 90 minút od prijatia do nemocnice, čo je veľmi dôležité najmä v prípade popálenín, kedy rozhodujú prvé desiatky minút.

Najnovšie výskumy potvrdili, že SkinGun dokáže bunky nanášať tak precízne, že pokrýva 200-krát viac povrchu kože ako klasické konvenčné metódy liečby. Táto procedúra je natoľko jemná, že viac ako 97% takto spracovaných buniek je schopných regenerácie.

sdf7332_edit

Zdroj: renovacareinc.com

Prezident a generálny riaditeľ RenovaCare, Thomas Bold, uviedol: „Údaje z klinického výskumu potvrdzujú naše dlhoročné presvedčenie. Naša inovatívna technológia SkinGun je efektívnejšia ako štandardné metódy na regeneráciu poškodenej kože vďaka svojej precíznosti a šetrnosti.“

Tento futuristický prístroj značne znižuje čas potrebný na rekonvalescenciu – nová koža dokáže narásť už za 4 dni, čo je v porovnaní s niekoľkotýždňou konvenčnou liečbou obrovský pokrok.

 

Zdroj článku: inhabitat.com, zdroj titulnej fotografie: renovacareinc.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech