Značka Atari je späť, no milovníkov hier nepoteší

  • Spoločnosť Atari sa vracia po troch rokoch na scénu. No nie s novou hernou konzolou.
10634585604_22edb2d1ca_k
  • Spoločnosť Atari sa vracia po troch rokoch na scénu. No nie s novou hernou konzolou.

Spoločnosť Atari, ktorá bola v 70-tych rokoch minulého storočia priekopníkom v oblasti videohier sa po troch rokoch, keďže v roku 2013 vyhlásila bankrot, vracia späť na scénu. Avšak, nanešťastie obľúbencom tejto značky, nebude vyrábať nové herné konzoly.

8761249310_19b2d5729b_b

foto: flickr.com

Atari sa rozhodla, že začne vyrábať smart produkty, ktoré nám budú pomáhať v domácnosti. Malo by sa jednať o produkty rôzneho druhu od jednoduchých zariadení až po moderných pomocníkov. Atari sa bohužiaľ zatiaľ nevyjadrila konkrétne o aké produkty by sa malo jednať.

Ich návrat sa podaril aj vďaka spojeniu so spoločnosťou Sigfox, ktorá sa zaoberá vývojom produktov využívajúcich internet. Vďaka tomu budú používatelia presne vedieť, kde sa ich zariadenia nachádzajú a akú činnosť vykonávajú. Sigfox sa zaoberá taktiež efektívnym využívaním energií, z tohto by mala ťažiť aj samotná Atari, ktorá by mohla predstaviť výrobky s dlhšou výdržou batérií.

 

Spoločnosť Sigfox

LogoWood jpeg

foto: sigfox.com

Sigfox bola založená v roku 2009 Ludvic Le Moanom a Christophe Fourtetom. Patrí medzi lídrov, ktorí sa zaoberajú internetovými pripojeniami. Ich vysoko výkonný systém poskytuje jednoduchý, ekonomický prenos malých množstiev dát. Ich technológia sa zamerala na IoT (Internet of Things). Systém by mal rapídne predĺžiť výdrž batérie pripojených zariadení. Sigfox aktuálne patrí medzi prvú spoločnosť, ktorá komerčne využíva pripojenie špeciálne pre IoT.

 

Spoločnosť Atari

3214864378_c8f3c48b7f_b

foto: flickr.com

Atari bola súčasťou Infogrames. Patrí medzi priekopníkov v tvorbe počítačových hier. Pred krachom sa venovala výrobe domácich herných konzol. Známa je aj produkciou 8bitových počítačov a taktiež sa zapojila to výroby 16bitových počítačov AtariST. Vytvorila 64bitovú konzolu Atari Jaguar a prvú prenosnú konzolu Atari Lynx. No počas druhej polovice 90 rokov sa dostala do krízy, kedy niekoľko krát zmenila majiteľa. V roku 2001 ešte vydala 3 nové hry, no potom sa odmlčala. V roku 2013 oficiálne vyhlásila bankrot, aby sa mohla po troch rokoch vrátiť.

Zdroj: gamespot.com, zdroj titulnej fotografie: flickr.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK