Zuzana Plačková si užíva Vianoce v Mexiku. Doma aj s manželom stále čelia obvineniu

  • Zuzana Strausz Plačková si užíva vianočné sviatky v Mexiku
  • Na Slovensku je stále obvinená z účasti v drogovej skupine, prokuratúra stíhanie nezastavila
  • Cestovať do zahraničia nemajú zakázané
plačková
Archív Zuzany Plačkovej, z rozhovoru pre Startitup 20. júna 2021
  • Zuzana Strausz Plačková si užíva vianočné sviatky v Mexiku
  • Na Slovensku je stále obvinená z účasti v drogovej skupine, prokuratúra stíhanie nezastavila
  • Cestovať do zahraničia nemajú zakázané

Zuzana Strausz Plačková s manželom Reném Strauszom, ktorí už viac ako tri mesiace čelia obvineniu z drogovej činnosti, si po prepustení z policajnej cely užívajú naplno. Vianoce a sviatky aktuálne trávia na dovolenke v Mexiku. 

Denník SME informuje, že Mexiko nie je prvou lokalitou, kam Strauszovci potom, ako ich súd nevzal do väzby, zavítali. Boli na Kanárskych ostrovoch či v Dubaji, cestovať do cudziny zakázané nemajú. 

Právnik Plačkovej, Martin Pohovej, hovorí, že jej cesty do zahraničia hlási polícii, napriek tomu, že nie je povinný. 

Vždy to dávam na vedomie vyšetrovateľovi. Je to nad rámec mojej povinnosti, no robím to preto, aby nevznikla nejaká dezinterpretácia toho, čo sa deje,“ vysvetlil pre denník SME.

Vo väzbe sú 4, Plačková je stále stíhaná

Zuzanu Plačkovú a jej manžela zadržala polícia koncom septembra v ich dome v Miloslavove za podozrenie z trestnej drogovej činnosti a zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny. V rámci protidrogovej akcie vtedy vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil 15 osôb. 

Počas akcie bolo zhabaných 9 kilogramov pervitínu, okrem neho aj zbrane, strelivo a 70 000 eur v hotovosti.

30. septembra 2021 rozhodoval o osude Plačkovej sudca Špecializovaného trestného súdu v Pezinku, ten ju a jej manžela prepustil na slobodu. Ako uvádza TV Markíza, sudca vtedy skonštatoval, že neexistujú dôkazy, ktoré by preukazovali dôvodné podozrenie, že sa títo obvinení dopustili skutku, za ktorý im bolo vznesené obvinenie. 

Sudca do väzby vtedy poslal 6 ľudí, prokuratúra žiadala väzbu pre 10 obvinených. Aktuálne sú vo väzbe 4 ľudia, informuje SME. Zuzana Plačková a jej manžel sú stále stíhaní na slobode, prokuratúra ich stíhanie doposiaľ nezastavila. 

Zdroje: SME, TV JOJ, TV Markíza

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie