Zvykni si na neúspech

  • Nie, nemyslím to tak, aby si bol pasívny, o nič sa nesnažil a pády bral, ako samozrejmosť, ktorým sa aj tak nedá vždy vyhnúť.
apple-wins-complete-victory-in-class-action-lawsuit-that-claimed-imessage-was-rigged-to-not-deliver-texts-to-android-phones
  • Nie, nemyslím to tak, aby si bol pasívny, o nič sa nesnažil a pády bral, ako samozrejmosť, ktorým sa aj tak nedá vždy vyhnúť.

Neúspech je časť úspechu. A mala by to byť tá časť, ktorá ti nikdy nedovolí prestať snažiť sa. O čokoľvek, o kohokoľvek.

 

Neúspech ťa doslova tlačí k ďalším možnostiam a spôsobom, ktoré môžu fungovať

Neuspieť neznamená, že si zlyhal. Podstata neúspechu tkvie v tom, že si ZATIAĽ nenašiel to správne riešenie. Skúsil si spôsob, ktorý sa ukázal ako nefunkčný. Vieš ale prečo by si sa nemal vzdávať? Lebo každým jedným pokusom, každým razom si bližšie k novým obohacujúcim objavom.

 

„Úspech nie je konečný, neúspech nie je fatálny. Odvaha pokračovať je tá, ktorá sa ráta.“  Winston Churchil

thomas-edison-2

 

Nespočetné množstvo skvelých podnikateľov už x-krát pohorelo. Zvyčajne však počujeme iba o jednom prelomovom pozitívnom momente, ktorý im zmenil život naruby. Edisonova žiarovka prepísala históriu. O tom, že vytvoril tisíce nefunkčných kusov sa však tak často už nepíše. Henry Ford, zakladateľ spoločnosti Ford, zbankrotoval 4 krát. Koho to ale dnes popri jeho sláve zaujíma?

Dôležité je len jedno. Úspešní majú spoločnú vlastnosť, ktorou by sme sa mali inšpirovať všetci. Nevzdávať sa! Ak by sa vzdali, zrejme by sme o nich dnes nepočuli a nepísali.

„Správne načasovanie, vytrvalosť a 10 rokov skúšania. To je to, čo z teba urobí niečo, čo na prvý pohľad vyzerá ako úspech zrodený počas noci.“ Biz Stone

PO3015a_Henry-Ford

 

Ak si schopný padať rýchlo, môžeš sa naučiť ešte rýchlejšie uspieť

Veľa ľudí sa väčšinu svojho času obáva rizík a nástrah. Upriamujú svoju pozornosť a myslenie na to, čo a ako sa môže pokaziť a aké neblahé následky to so sebou môže priniesť. Čo ak sa ale veci budú vyvíjať pozitívnym smerom, čo ak veci nie sú také zlé, ako si myslíme?

„Vaše rozhodnutie uspieť je dôležitejšie než akékoľvek iné rozhodnutie.“ Abraham Lincoln

Najhoršia vec na zlyhaní je to, že musíš začať úplne odznova. Možno nachvíľu stratíš motiváciu, víziu, peniaze, ktoré si investoval. Nič ale netrvá večne, ani to zlé. Vráť sa preto múdrejší, schopnejší a s novými skúsenosťami, ktoré ťa urobia silnejším. Neopakuj chyby, ktorých si sa právom ako každý človek (mýliť sa je predsa ľudské) dopustil.

„Neúspech je len šanca začať znova, tentokrát o niečo rozumnejšie.“ Henry Ford

girl-backpack-thinking-sunset-field-fence-moment-field-reeds-hd-fullscreen

Neúspech je dobrý učiteľ, úspech je jeho mizerný opak

Tvoja schopnosť odraziť sa od dna určuje mieru úspechu na konci cesty. Pamätaj, že zlyhanie je príležitosť na zlepšenie.  Aj štatistika nadácie Ewinga Mariona Kauffmana ukázala, že start-upy, ktoré „prežili“ a spamätali sa z nezdarov napredujú rýchlejšie než spoločnosti „stálice“, pre ktoré je úspech samozrejmosťou.

„Úspech je zlý učiteľ. Kvôli nemu si bystrí ľudia myslia, že nemôžu prehrať.“ Bill Gates 

Neúspech je lekcia, nie chyba

Ak neustále považuje zlyhanie na chybu, nikdy nevyskúšaš nové a lepšie veci. Neopakuješ predsa omyly donekonečna. Zastavíš sa v správny čas a napravíš ich. Padneš rýchlo a rovnako rýchlo aj vstaneš. Nezastaň na mŕtvom bode, urob ďalší krok vpred! 

7-steps-to-help-you-bounce-back-from-a-failure-stronger-than-ever

Autor: Thomas Oppong, medium.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech