10 fráz, ktoré úspešní nepoužívajú

  • Veľa ľudí sníva o úspešnej kariére podnikateľa, avšak nie každému sa to podarí. Dôvodom môže byť aj týchto 10 fráz, ktoré ste od úspešných podnikateľov nikdy nepočuli.
image_1446368097.png
  • Veľa ľudí sníva o úspešnej kariére podnikateľa, avšak nie každému sa to podarí. Dôvodom môže byť aj týchto 10 fráz, ktoré ste od úspešných podnikateľov nikdy nepočuli.

 

1. „To nedokážeme“

Fráza, ktorá robí ľudí a spoločnosti úspešnými je schopnosť vyriešiť problémy, ktoré sa vyskytnú. Ak sa problém opakuje, tak tí najúspešnejší sa naučia, ako vyriešiť daný problém čo najrýchlejšie.

 

 

2. „Neviem ako na to“

Úspešný človek by sa nikdy nevzdal svojho cieľa len preto, že na začiatku nevie ako na to. Pretože sa snaží vždy nájsť spôsob, ako sa o danej problematike dozvedieť viac a porozumieť jej.

 

3. „Neviem, čo to je“

Ignorovanie nevedomosti neznamená, že problém zmizne. V prípade, že úspešný človek nie je schopný problém sám identifikovať, nebojí sa nájsť niekoho, kto mu s tým pomôže. Dokončovať vetu so slovami „aj keď to nepoznám, ale zistím o čo ide“ je jedným z prvých predpokladov stať sa úspešným.

 

4. „Je príliš neskoro“

V prípade, že vás váš obchodný partner pozve na večeru kľudne aj večer o 21:00 a nebudete mať nič dôležité na práci, neváhajte a choďte. Síce budete možno na ďalší deň unavený, ale neformálne stretnutie po pracovnej dobe s vaším partnerom je to, čo môže zavážiť práve vo váš prospech, pokiaľ ide o vašu kariéru alebo projekt.

 

5. „Je mi ľúto, som zaneprázdnený“

Ak je príležitosť, príde aj cesta. Úspešní ľudia robia presne to, čo je potrebné, aby sa dopracovali k svojmu cieľu.  Koniec koncov to trefne opisuje aj výrok Lao-c, ktorý znie: „Čas je len vytvorená vec. Povedať nemám čas, je ako povedať ja nechcem“.

 

 

6. „Celé to bol môj nápad“

Žiadny nápad nie je skutočne váš. Je to dôsledok vašich skúseností v súčinnosti nápadov ľudí z vášho tímu. Niekoho pochváliť a povzbudiť ho je kľúčovou súčasťou budovania dobrej firemnej kultúry úspešného podniku.

 

7. „Nikdy nečítam knihy“

Tom Corley v knihe Rich Habits zistil, že bohatí ľudia čítajú knihy oveľa viac ako tí chudobnejší. Až 63% rodičov z tých bohatších rodín vedie svoje deti k tomu, aby čítali. Čítanie kníh pomáha znižovať stres, zlepšovať pamäť a zvyšuje vašu kreativitu.

 

8. „Nie som dosť dobrý“

Časť úspechu je mať vysoký pocit vlastnej hodnoty. Byť sám sebou je vlastnosť, ktorá zvyšuje vašu šancu na úspech v podnikaní aj osobnom živote. Nasledujte tak svoje skutočné záujmy. Čo by ste robili vo svojom živote, ak by ste nepotrebovali žiadne peniaze?

 

 

9. „To je v poriadku“

Úspešný človek vie kedy odísť a prestať akceptovať výhovorky ostatných. Ak bráni niečo úspešnému dokončeniu projektu alebo budovaniu vášho podnikania, potom je čas nastaviť hranice a identifikovať prekážky, ktoré bránia dosiahnutiu vašich cieľov.

 

10. „Ak to nemá naša konkurencia, nepotrebujeme to ani my“

Kopírovanie konkurencie je začiatkom konca vášho biznisu. Pravda však je, že inovácia prichádza na podnet vašej konkurecie. Je len treba prísť na to, čo konkurencia nerobí alebo nemá, zaplniť túto medzeru a odpovedať na potreby v tejto oblasti.

 

10+1. „Voľno je pre hlupákov“

Úspech nie je len výsledkom tvrdej práce. Veľkú rolu tu hrá aj dobre strávený voľný čas. Nejde o to či ste na exotickej dovolenke, trávite víkend s rodinou alebo si len tak nájdete voľný čas pre seba. Hlavné je, že prídete na iné myšlienky, čo vám umožní sa opäť vrátiť s chuťou do práce.

 

zdroj: entrepreneur.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK