10 nástrojov produktivity, na ktoré sa spoliehajú skúsení developeri

  • Dodať kvalitnú stránku nie je jednoduchý job, takže nástroje pre produktivitu patria pri tomto jobe k tvojim najlepším priateľom.
dev
  • Dodať kvalitnú stránku nie je jednoduchý job, takže nástroje pre produktivitu patria pri tomto jobe k tvojim najlepším priateľom.

Ako web developer máš morálnu povinnosť dodať skutočne kvalitný web, ktorý pomôže používateľovi nájsť to, čo hľadá bez toho, aby natrafil na nejaké bugy, či iné nefungujúce záležitosti. Existuje mnoho skvelých toolov, ktoré ti v tvojej misii pomôžu. K nim patria appky, add-ony, softvér či dokonca len prehliadač, ktorý ti umožňuje prispôsobiť si produkt podľa svojej potreby. Takže poďme na to.

5081408605_717a9669f5_b

foto: lifehack.org

1. CSS Guidelines

CSS Guidelines nie sú pre začínajúcich developerov, sú navrhnuté tak, aby pomohli expertom. Boli vytvorené profesionálnymi Front End architektmi a pomáhajú ti držať sa s novinkami o CSS syntax, formátovaní a všetkom možnom, čo potrebuješ vedieť, aby si bol schopný dodať spoľahlivý a kvalitný web.

 

2. Pictura

Jednou z tých menej obľúbených častí, ktoré musíš robiť je získavanie obrázkov na tvoj nový web. Tu je však ten problém, že ich hľadanie je fakt časovo náročné. Teraz je tu však Pictura, aby ti s tým pomohla.

Umožňuje ti rýchlo vyhľadávať tie správne obrázky. Keď nájdeš ten správny, Pictura ti umožní premeniť ho priamo na novú vrstvu, ktorú si umiestniš do svojho dizajnu.

web2

foto: paper-leaf.com

3. Play Framework

Java je stále vládnuce webdizajnové médium a má svojho priateľa s názvom Scala: Play Framework, ktorý ti umožní  pracovať s oboma ako profík. S browserom a textovým editorom môžeš použiť PF na to,aby si videl úpravy ihneď a testoval tak web jednoduchšie. Bol navrhnutý aj s ohľadom na mobile browsing.

 

4. Flynn

Na tento nástroj spolieha väčšina úspešných developerov, pretože im umožňuje automatizovať scaling a app deployment. Bez Flynn-a by si to musel zvládnuť všetko sám, s ním urýchliš celý proces a manažuješ ho omnoho jednoduchšie.

 

5. Hack the designer’s PDF: Dimensions

Je to rozšírenie pre Chrome, ktoré ti umožňuje zmerať všetky elementy v PDF dizajne. Od buttonov cez obrázky a podobne.

web3

foto: madeostudio.com

6. Bug Muncher

Je to produktívny nástroj, ktorý minimalizuje takmer všetky nedorozumenia a nekonečné reťaze emailov medzi tebou a používateľmi stránky. Ako? Umožňuje používateľom zvýrazniť chyby a bugy na webe a potom z toho urobí screenshot. Tak isto dostaneš základné informácie o zariadení, ktoré používateľ využíva.

 

7. Haml

Znamená to HTML abstraction markup language, jeho hlavným poslaním je urobiť markup viac priateľským. Čistí kód od duplicitných názvov, zameriava sa na odsadenie. Nahrádza PHP, ASP a ERB, takže nemusíš doslova kódovať vo svojom template.

 

8. Delorean

Umožňuje developerom aplikovať Flux koncepty na webovom rozhraní. Nezávisí na žiadnom frameworku, čo je veľké plus a robí to tvoju appku logicky jednoduchou, zameriavajúc sa na jednosmerný data flow.

8213199022_565bc158cf_b

foto: flickr.com

9. Rollerblade

Táto appka umožňuje  používateľom prehliadať 360 stupňové pohľady, čo je super vec pre eshopy. Môžeš ho jednoducho pridať na stránku cez CSS a máš možnosť pridať si ich tam viac a upravovať ich podľa potreby.

 

10. Monit

Monit je monitorovací nástroj, ktorý ti umožňuje sledovať server. Automaticky vykonáva údržbu servera keď je to potrebné, robí to stále dookola a posiela ti o tom hlásenia, takže môžeš konať veľmi rýchlo. Môžeš ho využiť aj na monitorovanie internetového pripojenia k serveru, čo je celkom užitočné, keď pracuješ v cloude.

Zdroj: lifehack.org, zdroj titulnej fotografie: vice.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech