Samsung prináša super rýchle pamäťové karty, ktoré prečítajú full HD film za 10 sekúnd

  • Nová technológia UFS (Universal Flash Storage) od Samsungu strčí všetky dostupné pamäťové karty do vrecka.
collage
  • Nová technológia UFS (Universal Flash Storage) od Samsungu strčí všetky dostupné pamäťové karty do vrecka.

Pamäťové karty UFS budú dostupné vo veľkostiach 32, 64, 128 alebo 256 gigabajtov. S rýchlosťou čítania 530 megabajtov za sekundu dokážu prečítať súbory 5-krát rýchlejšie ako najlepšie microSD karty. Znamená to, že UFS karta prečíta full HD film približne za 10 sekúnd.

Rýchlosti zapisovania sa tiež významne zlepšili a dosahujú hodnoty do 170 MB/s. To je takmer dvakrát viac, ako najrýchlejšie microSD karty a 7 až 8-krát viac, ako karty odporúčané na bežné používanie pre verejnosť.

UFS_02.0

foto: theverge.com

Samsung tvrdí, že tento vysoký výkon je nevyhnutný, ak chcú karty držať krok s obrovským množstvom high-resolution videí, ktoré sú dnes natáčané všetkým od smartfónov, GoPro kamier, 360-stupňových kamier až po drony. Zatiaľ ale neexistujú produkty, ktoré by UFS podporovali ako vymeniteľnú pamäť. Táto technológia sa zatiaľ používa iba ako vlastná pamäť v niektorých produktoch Samsungu (napríklad S6 a S6 Edge).

Dostupnosť a cena tejto novej technológie zatiaľ nie sú známe. No je viac ako pravdepodobné, že ako prvý ju začne podporovať práve Samsung. Môžeme sa teda začať tešiť na ďalšiu generáciu Galaxy.

zdroj: theverge.com,  zdroj titulnej fotografie: droiddog.com / theverge.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech