24-ročný Ľuboš vymenil štúdium za bager: Šikovný chlap zarobí 3-násobok priemerného platu Slováka

  • Ľuboš sa nikdy manuálnej roboty nebál
  • Práve naopak, práce na stavbách si obľúbil a v spomínanom odvetví začal podnikať
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, archív/krivosik.sk
  • Ľuboš sa nikdy manuálnej roboty nebál
  • Práve naopak, práce na stavbách si obľúbil a v spomínanom odvetví začal podnikať

Remeslo má zlaté dno – hovorí sa. V súčasnosti sa spomínané heslo napĺňa do bodky. Drvivá väčšina absolventov stredných škôl si ako nasledujúce smerovanie vyberie vysokoškolský život a s diplomom v ruke očakáva prácu s čo najvyšším zárobkom. Realita je však často na míle vzdialená od ich predstáv.

Vysoký vstupný kapitál ho neodradil

Podobnému scenáru sa chcel vyhnúť 24-ročný Ľuboš, ktorý od začiatku vedel, že zastávku s názvom „vysoká škola“ odmieta absolvovať. Rozhodol sa, že na živobytie si zarobí tvrdou drinou a vlastnými rukami.

Spočiatku som sa vrhol na prácu vo fabrike. Tá bola mojou najhoršou skúsenosťou v živote. Nevzdával som sa a hľadal ďalej, pričom som sa dostal na pozíciu vodiča. Toto však tiež nebola moja šálka kávy. Rozhodol som sa nekonečné hľadanie ideálnej práce ukončiť a radšej som si ju vytvoril sám,“ opisuje pre Startitup Ľuboš.

S podnikaním v stavebnom odvetví začal ako 20-ročný a začiatky neboli ani zďaleka jednoduché, nakoľko prvé peniaze minul na kúpu strojov. Jeho denným chlebom sa postupne stával bager či miešačka a za pozadím každého zarobeného eura boli ruky plné driny.

Môj vstupný kapitál bol nepochybne veľmi vysoký. Kúpa podobných zariadení niečo stojí, a preto som bol odkázaný na pôžičku z banky či pomoc od otca,“ hovorí o prvých investovaných peniazoch.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroj: krivosik.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK