3 kroky, vďaka ktorým získaš inteligentnú domácnosť

  • Možnosť zadovážiť si inteligentnú domácnosť je ešte stále pomerne čerstvý benefit, ktorý momentálne využívajú predovšetkým technologický trendsetteri. Avšak pomaly sa začína na tento trend chytať aj široká verejnosť.
telcover
pinterest.com/Dávid Igaz
  • Možnosť zadovážiť si inteligentnú domácnosť je ešte stále pomerne čerstvý benefit, ktorý momentálne využívajú predovšetkým technologický trendsetteri. Avšak pomaly sa začína na tento trend chytať aj široká verejnosť.

Mnohí ľudia zistili, že nejde len o elitársku zábavku. SmartHome doplnky sa stali tak dostupnými a už za pár eur môže tvoj byt nadobudnúť úplne inú úroveň. Mať pod kontrolou energetickú efektivitu svojej domácnosti je takmer nutnosťou. Smart Home produkty predstavujú určitý „tool“ na jednoduché hospodárenie a okresanie mesačných nákladov na život. Zároveň sa však postarajú aj o bezpečnosť a tvoje celkové pohodlie.

foto:Dávid Igaz

Predstav si, že môžeš svoju domácnosť kontrolovať, nastavovať a ovládať odkiaľkoľvek. Všetko je to možné vďaka Telekomu, ktorý sa nebál na Slovensko priniesť inovatívny projekt, akým je  Magenta SmartHome, s potenciálom pre masových užívateľov. Máš možnosť stiahnuť si jednu aplikáciu, ktorá bude kooperovať s každým smart zariadením v  byte.  Jedným klikom tak ovládneš svetlo, teplotu, vlhkosť alebo zabezpečenie tvojho bytu.

foto:Dávid Igaz

Aj vďaka tejto aplikácii majú inteligentné domácnosti na Slovensku veľký potenciál. Celkový proces od zavedenia až po využívanie je natoľko jednoduchý, že to naozaj zvládnu aj tvoji starí rodičia.

Niektorí ľudia majú mylnú predstavu, že kvôli zavedeniu SmartHome domácnosti budú musieť rozbúrať celý byt. Pamätáme si ešte časy pevného internetu, ťahanie káblov po celom byte, ich schovávanie a nekonečné nastavovanie. Technicky menej zdatný človek si musel zavolať inštalatéra, plus vziať si voľno na polovicu dňa.

nteligentnú domácnosť však nastavíš a spustíš doslova za pár minút. Ide vlastne o tri nenáročné kroky.

1.Umiestni smart home zariadenia

foto:Dávid Igaz

 

Rozmiestni zariadenia po byte a zapoj do elektriny hlavnú mini centrálu, vďaka ktorej budú všetky zariadenia prepojené. Následne ju už len pripojíš na internet, pomocou wi-fi alebo ethernet káblu. Za malú chvíľu prebehne jej automatická aktualizácia.

2. Stiahni si aplikáciu

 

Teraz si môžeš stiahnuť bezplatne appku, vďaka ktorej budeš mať všetko pod kontrolou. Aplikáciu spustíš  na smartfóne alebo aj tablete. Pomocou mena a e-mailu si vytvoríš vlastné konto.

foto:Dávid Igaz

 

3.Spáruj a aktivuj si centrálu

 

Teraz si otvoríš aplikáciu, zadáš sériové číslo centrály plus aktivačný kód, ktorý ti prišiel na e-mail a je „vymaľované“. Začni si užívať benefity inteligentnej domácnosti.

Základný balíček Magenta SmartHome si môžeš zadovážiť za 10,99 eur mesačne. Pritom ide o investíciu, ktorá sa ti vráti v podobe zefektívnenia každodenného života. Balík si môžeš navoliť podľa svojich predstáv. K dispozícii sú produkty ako dverové a pohybové senzory, inteligentné zásuvky, kamery, ale aj dymové senzory alebo regulácie svetla. Všetko záleží na tvojich požiadavkách.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech