Slovák pokoril našu najdlhšiu turistickú trasu a zážitky zvečnil na fascinujúcich záberoch

  • O tom, aké krásy slovenská príroda skrýva, určite vieš. Počul si však niekedy o Ceste hrdinov SNP? Mladý Slovák Matúš Lašan ju spolu s priateľmi prešiel a všetky zážitky poctivo zdokumentoval v projekte 30 dní hrdinom.
collagematus
  • O tom, aké krásy slovenská príroda skrýva, určite vieš. Počul si však niekedy o Ceste hrdinov SNP? Mladý Slovák Matúš Lašan ju spolu s priateľmi prešiel a všetky zážitky poctivo zdokumentoval v projekte 30 dní hrdinom.

Prejsť najdlhšiu slovenskú turistickú trasu, ktorá siaha od Duklianskeho priesmyku po Devín, sa nepodarí len tak hocikomu. Predsa len, dlhých 760 kilometrov a prevýšenie až 30 000 metrov dá zabrať aj skúsenému turistovi. Trasa odhaľujúca krásnu aj drsnú stránku slovenskej prírody však aj vďaka tomu láka mnohých bláznov.

full

Foto: Matúš Lašan/turistickamapa.sk

Sen si splnili traja Slováci – Matúš Lašan spolu s kamarátmi Palim a Majkou, a rozhodli sa nenechať si to pre seba. Náročnú 30-dňovú cestu hrdinov plnú každodenného dobrodružstva aj bolesti natočili, a teraz z videí robia dokument. Matúš je skúsený fotograf a kameraman, preto stál za kamerou, Pali stojí za časozbernými zábermi a Majka fotila. Všetci navyše zo srdca milujú turistiku a samozrejme naše krásne Slovensko.

„Dokumentárny film pokladáme za ideálny spôsob, ako by sme vám mohli čo najvernejšie sprostredkovať naše zážitky z celej trasy. A taktiež preto, že natočiť dokumentárny film o prechode cesty SNP sa zatiaľ nikto neodvážil, čo bola výzva, ktorú sme nedokázali odmietnuť,“ uviedol sympaťák Matúš.

img_9816

Foto: Matúš Lašan

Napriek tomu, že zozbierali úžasný materiál, nemali potrebné financie pre dokončenie dokumentu. Projekt 30 dní hrdinom však zverejnili na crowdfundingovej platforme Startovač.cz a hľa – úspech sa dostavil. K dnešnému dňu už ľudia prispeli 3 740 eurami, preto je isté, že film sa stane realitou, a to najneskôr v lete 2017!

collage

Foto: Matúš Lašan

Stále však môžeš prispieť, ak si film kúpiš v predstihu, prípadne aj s fotkami či e-bookom. Pomôžeš tak, aby bol výsledok ešte kvalitnejší a aby si si ho mohol pozrieť čo najskôr.

„Každý, kto nás podporí a zakúpi si film dopredu, nám venuje viac priestoru pri úpravách aj výbere hudby. V lete si tak bude môcť pozrieť o niečo kvalitnejší film. A ktovie, možno zostane aj na samostatnú webovú stránku, kde si film budete môcť pozerať donekonečna. Ešte raz jedno veľké ďakujeme!“ píše Matúš na stránke kampane.

1528660_10202245911342158_962352174_n

Foto: Matúš Lašan

Matúš Lašan na svojich fotografiách zachytáva nadpozemskú krásu našej krajiny. Urobil už viac ako pol milióna fotiek, z ktorých tvorí časozberné videá. Sú nielen pohladením pre oko aj dušu, ale aj to najlepšie promo Slovenska v oblasti turistického ruchu. Jeho dychberúce zábery si môžeš pozrieť na stránke MLandscapes.

Zdroj titulnej fotografie: Matúš Lašan

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá