360 Q5 a Q5 Plus oficiálne: Pravé vlajkové lode s neprekonateľnou bezpečnosťou na vojenskej úrovni

  • Ambiciózna spoločnosť 360 nám dnes predstavila najvýkonnejšie zariadenia vo svojej krátkej histórií. Zbrusu nová modelová rada zariadení s označením Q pojme len tie najlepšie smartfóny, čo dokazuje práve predstavená dvojica noviniek. Prístroje 360 Q5 a 360 Q5 Plus však okrem poriadneho výkonu dokážu ponúknuť aj niečo naviac.
360-q5-plus-oficialnenahlad-1000x666
  • Ambiciózna spoločnosť 360 nám dnes predstavila najvýkonnejšie zariadenia vo svojej krátkej histórií. Zbrusu nová modelová rada zariadení s označením Q pojme len tie najlepšie smartfóny, čo dokazuje práve predstavená dvojica noviniek. Prístroje 360 Q5 a 360 Q5 Plus však okrem poriadneho výkonu dokážu ponúknuť aj niečo naviac.

Novinky od čínskej spoločnosti prichádzajú s prepracovaným dizajnom, za ktorý by sa nemusela hanbiť akákoľvek svetová spoločnosť. Celokovové unibody telo je k dispozícii vo viacerých farebných vyhotoveniach. Predná strana noviniek ponúka odolné sklo s 2.5D zaoblením, ktoré prechádza priamo k hranám zariadenia. Zadná strana s matnou povrchovou úpravou nesie duálny fotoaparát spolu so skenerom odtlačkov prstov, logom výrobcu a duálnym LED bleskom.

Spodná hrana ponúka USB Type-C konektor a otvory pre hlavný reproduktor. Napriek tomu, že dizajn noviniek je na skvelej úrovni, nie je ich najväčším ťahákom. Tým sa zdajú byť bezpečnostné funkcie, ktoré sú v oboch zariadeniach spracované vo vynikajúcej forme. Predtým ako sa zameriame na tieto užitočné vychytávky sa však poďme spolu pozrieť na detailné špecifikácie.

Ashampoo_Snap_2016.08.23_17h26m08s_001_

360 Q5

360 Q5 je menším z dvojice zariadení, o čom vypovedá aj samotný názov bez dodatku Plus. Tento smartfón však rozhodne nie je žiadnym trpaslíkom, nakoľko ponúka rozmerný 5,5″ FullHD displej. Pod týmto displejom tlčie čipset vyrábaný americkým Qualcommom. Snapdragon 652 spolupracuje so 4 GB operačnej pamäte. Napriek tomu, že sa nejedná o to najlepšie, čo je v súčasnosti na trhu dostupné, treba povedať, že pre väčšinu používateľov disponuje novinka nadpriemernými špecifikáciami.

Ashampoo_Snap_2016.08.23_17h27m50s_002_

360-q5-plus-oficialne(9)

Tie sa prejavia hlavne pri veľkosti vnútorného úložiska, ktoré sa vyšplhalo na famóznych 128 GB. Zo zadnej strany Q5-ky vykúkajú dve sklíčka, ktoré ukrývajú 13 MPx senzor duálneho fotoaparátu. Jeden zo snímačov zabezpečuje zachytávanie farebnej RGB palety, zatiaľ čo ten druhý vykresľuje bielu a čiernu farbu. Aby toho nebolo málo, novinka dokáže vytvárať aj 3D video. Pre selfie nadšencov padne vhod opäť 13 MPx predný snímač, ktorému robí spoločnosť aj prisvetlovacia LED-ka. Zariadenie dostalo aj 3200 mAh batériu s podporou rýchleho nabíjania.

360 Q5 Plus

Tak, ako už naznačil názov, 360 Q5 Plus ponúka rozmernejší zobrazovací panel ako vyššie spomenutý súrodenec. 6-palcový displej ponúka rovnaké FullHD rozlíšenie a na jednoručnú prácu so smartfónom môžeme vzhľadom na uhlopriečku displeja zabudnúť. Model Q5 Plus nás však rozhodne nenechá zabudnúť na svoj enormný výkon, ktorého má na rozdávanie. 4-jadrový Snapdragon 820 spolupracuje so 4 GB / 6 GB operačnej pamäte RAM.

360-q5-plus-oficialne(8)

360-q5-plus-oficialne(5)

Smartfón s označením Plus disponuje aj väčším, 128 GB úložiskom, ktorá je však typu UFS 2.0. Batéria má kapacitu 3700 mAh. Zo zadnej strany nás už nič neprekvapí a 13 MPx duálny fotoaparát je zhodný s tým, ktorý je použitý v Q5-ke. Novinky ďalej spája aj rovnaký selfie fotoaparát, ktorý má taktiež 13 MPx a na prednej strane sa vyníma spolu s prisvetlovacím LED bleskom. Nekompromisný výkon týchto špecifikácií potvrdila aj benchmarková aplikácia AnTuTu, kde novinka získala skóre 142 042 bodov. Toto skóre posúva vlajkovú loď spoločnosti 360 na tie najvyššie priečky rebríčka.

q5-ofiko-fotky

Bezpečnostné funkcie

Mladá čínska spoločnosť 360 sa chcela plne uistiť, že novinky, ktoré nám boli dnes predstavené, dokážu ponúknuť aj poriadnu dávku ochrany pred zneužitím súkromných dát. Nadpriemernú bezpečnosť spoločnosť docielila bezpečnostným čipom. Ten zabezpečuje stupeň vojenskej ochrany a podľa slov spoločnosti by mal byť nepreniknuteľný. Smartfóny ponúknu špeciálne súkromné úložisko, ktoré bude oddelené od klasického úložiska. Na súkromnom úložisku bude ďalej možné šifrovať vaše dáta ako aj spustiť aplikácie tretích strán. Aby toho nebolo málo, smartfóny s označením Q budú schopné šifrovať hovory, či písaný text, aby prípadní hackeri nemali šancu zneužiť citlivé informácie. Ďalej sú zariadenia vybavené funkciou, ktorá dokáže odfotografovať zlodeja v prípade, že dôjde k ich odcudzeniu. Ak sa niekto pokúša neoprávnene preniknúť do zariadenia, tak sa toto zariadenie jednoducho uzamkne.

360-q5-plus-oficialne(6)

Cena zariadení 360 je vždy nastavená pekelne nízko. U týchto smartfónov tomu nie je inak a 360 Q5 vyjde zákazníkov v Číne na čiastku 266 €. 360 Q5 Plus vo variante so 4 GB operačnej pamäte si z peňaženiek záujemcov ukrojí čiastku 345 € a najvybavenejšia verzia so 6 GB RAM bude stáť okolo 372 €.

360-q5-plus-oficialne(17)

360-q5-plus-oficialne(2)

FONY Z CINY

zdroj: fonyzciny.sk, zdroj fotografií: Gizmochina

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech