5 reštaurácií, ktoré oceníš, ak si fanúšik zdravého stravovania

  • Zdravé reštaurácie si môžeš vo veľkom užiť už hocikde na Slovensku
  • Vybrali sme pre teba 5 tipov z rôznych kútov našej krajiny
  • Na svoje si prídu vegetariáni, vegáni, ale aj milovníci ázijskej kuchyne
Instagram FACH/Instagram Bistro Smartfood
  • Zdravé reštaurácie si môžeš vo veľkom užiť už hocikde na Slovensku
  • Vybrali sme pre teba 5 tipov z rôznych kútov našej krajiny
  • Na svoje si prídu vegetariáni, vegáni, ale aj milovníci ázijskej kuchyne

Geisha

Tento sushi bar v Bratislave zaujme mnohým. Okrem zdravej a chutnej kuchyne ponúka aj expresný rozvoz jedál, ktoré sú navyše zabalené v ekologických, kompostovateľných obaloch. Podľa hodnotenia zákazníkov na platforme TripAdvisor ide dokonca o najlepšie sushi v meste, na jedálnom lístku však toho nájdeš omnoho viac. Odporúčame ti vyskúšať najmä jednu z výborných polievok, v menu majú napríklad Hokkaido alebo Ramen.

Zaujímavosť: Ide o jediné miesto v Bratislave a azda aj na Slovensku, kde dostaneš 10 kúskov sushi namiesto tradičného čísla 8.

Soup’s On!

Soup’s On je ďalším dôkazom toho, že Liptov skrýva mnohé utajené klenoty. Prevádzka so sídlom v Liptovskom Mikuláši slúži miestnym v čase obeda a ponúka zdravé polievky a špeciály. Každý deň je v ponuke niečo iné, každé jedlo má však záruku kvality a chutnosti. Či už si tu dáš polievku alebo vegánsky špeciál, môžeš sa spoľahnúť, že dostaneš na tanieri dostaneš niečo nezabudnuteľné. Pokrmy podávané v polievkových miskách sú totiž vždy vyrobené s láskou.

Fach

Bratislavský Fach je známy svojou jedinečnou atmosférou a poctivosťou. Pod jednou strechou združuje bistro, reštauráciu, bar a juiceshop, predstavuje teda odpoveď na všetky tvoje otázky. Či už chceš ísť na brunch, romantickú večeru alebo len na pohárik, nemusíš vôbec chodiť ďaleko. Fach vo svojom lístku ponúka naozaj rozsiahly výber jedál, je však jasné, že vždy ide o poctivé potraviny pripravené precíznym spôsobom. Odporúčame ti najmä vegánske burrito v Juiceshope.

Republika Východu

Tento bar spojený s reštauráciou sa rozhodol využiť rozšírený vtip o východe Slovenska, a podľa všetkého sa mu veľmi dobre darí. Len prednedávnom sa dočkal zmeny jedálneho lístku, v ktorom si po novom budeš môcť nájsť ešte viac zdravého jedla, ktoré ti rozhodne zaplní brucho a vyčarí úsmev na tvári. Rozhodne tu napríklad stojíza to vyskúšať raňaJky – či už si dáš obľúbený chlieb s pomazánkou, palacinky alebo tradičný ham and eggs. Kto by to bol povedal, že východ môže byť zdravý a chutiť tak dobre?

Bistro Smartfood

Banskobystrický Smartfood sa skrýva za bránou na Dolnej ulici, pod spleťou pavlačí. Aj napriek tomu však ide o vychytené miesto, ktoré okrem atraktívnych obedov ponúka aj lekcie varenia alebo špeciálne večere. Motto prevádzky sa nesie v znení „Myslite smart, jedzte smart.“

Všetky jedlá sú pripravované z poctivých surovín a navyše priamo pred tvojimi očami. Keďže sa obedové menu každý deň obmieňa, budeš sem musieť zájsť a presvedčiť sa o ponúkaných gastronomických kvalitách na vlastnej koži. Vieme ti však garantovať, že to rozhodne neoľutuješ.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK