5 skvelých vedeckých kurzov dostupných úplne zadarmo

  • Vzdelávanie nebolo nikdy jednoduchšie. V aktuálnom online svete sa nám ponúka plno kurzov, či už platených alebo nie. Stačí si nájsť ten svoj.
soon-you-might-be-able-to-get-a-federal-loan-to-take-an-online-class-or-attend-a-coding-boot-camp
  • Vzdelávanie nebolo nikdy jednoduchšie. V aktuálnom online svete sa nám ponúka plno kurzov, či už platených alebo nie. Stačí si nájsť ten svoj.

Jednou zo stránok, ktorá ti ponúka nespočetne veľa kurzov je aj edX. EdX ponúka širokú škálu online kurzov od biológie, astrofyziky po počítačové technológie pod taktovkou expertov z každého odvetvia. Celý zoznam kurzov nájdeš aj na ich stránke. Niektoré z nich sú platené iné sú zadarmo.

1. From Atoms to Stars: How Physics Explains our World

1.13743-C0141244-Black_hole_artwork-SPL-1

zdroj: universetoday.com

V tomto kurze zameranom na fyziku sa naučíš ako funguje náš svet. Od mikro sveta cez kvantové častice a atómy, až po vznik hviezd a galaxií. Naučíš sa základné pravidlá a fyzikálne zákony. Kurz vedie National Research Nuclear University MEPhI, jeden zo svetových lídrov v nukleárnom výskume. Kurz je venovaný každému, kto má záujem zistiť, ako vnikol náš svet a šíri vesmír. Nie je potrebné vyššie fyzikálne vzdelanie, postačí úplne to základné. Kurz je vedený v anglickom jazyku prostredníctvom náučných videí. Trvá 2-3 hodiny po dobu 4 týždňov. Je zadarmo, platí sa však za certifikát ktorý stoji $49.

 

2. Hypersonics – from Shock Waves to Scramjets

hypersonicplanes

foto: 4.bp.blogspot.com

Hypersonická rýchlosť je dosiahnutá vtedy, keď je presiahnutých Mach 5. To znamená, že rýchlosť je 5 krát väčšia ako rýchlosť zvuku. Toto a omnoho viac ťa naučí kurz venovaný práve rýchlostiam väčším ako zvuk. Dozvieš sa od základných pojmov vysvetľujúcich samotnú rýchlosť, ale aj ako sa prejde na rýchlosť zvuku, až po predstavenie motorov, ktoré by mali byť predzvesťou cestovania vo vesmíre. Jedná sa o kurz v anglickom jazyku. Je zadarmo no certifikát stoji $99.

 

3. Reinvent Yourself: Unleash Your Creativity

V dnešnej dobe sa cíti iba 1 zo 4 ľudí skutočne kreatívny. Pre tých ostatných je tu kurz rozvíjajúci kreativitu. Dr. Roberta Ness, jedna z členov American’s leading creative thing innovators, ťa prevedie svojím programom obsahujúcim 5 krokov, v ktorých sa dozvieš, ako začať zapájať kreatívnu stránku pri riešení rôznych problémov, či už v práci alebo v osobnom živote. Zdokonalíš si svoje zručnosti pri riešení skutočných problémov od biznisu až po vedu. Kurz je zadarmo, trvá 5 týždňov, 2 až 4 hodiny týždenne. Je v anglickom jazyku. Jediné, za čo sa platí, je certifikát za $89.

 

4. Introduction to Animal Behaviour

meerkats

foto: najhaus.files.wordpress.com

Pokiaľ patríš k nadšencom prírody a vždy ťa zaujímalo, ako a prečo sa správajú zvieratá tak, ako sa správajú, tak tento kurz je pre teba ako stvorený. Prináša ti poznatky zo správania sa zvierat v divočine. Počas 6 týždňov sa dozvieš základné správania zvierat, ktoré čelia v prírode každý deň iným nástrahám. Ďalej sa dozvieš ako sa zvieratá učia a komunikujú navzájom. Nie sú potrebné širšie vedomosti z biológie. Stačí ti odhodlanie a chuť naučiť sa niečo nové. Kurz je zadarmo, po anglicky. Cena certifikátu je $49.

 

5. Cyberwar, Surveillance and Security

slide-4

foto: cdn.rollingstone.com

Vo svete informácií, kedy sa jedným klikom dozvieme všetko potrebné, nesmieme zabúdať ani na naše súkromie. Veď počet prípadov, kedy sa hackeri nabúrali do systému ľudí a vytiahli si všetky informácie stále narastá. Ak ťa táto problematika zaujíma skús tento kurz. Dozvieš sa dôležité informácie týkajúce sa zákonov vzťahujúcich sa na národnú bezpečnosť či na svoje súkromie v on-line svete. Kurz trvá 6 týždňov, 2-3 hodiny týždenne v Anglickom jazyku. Je zadarmo no certifikát stojí $50.

Zdroj: iflscience.com, edx.org, zdroj titulnej foto: www.mscei.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech