6 slovenských startupov, ktoré majú našliapnuté k obrovskému úspechu

  • Slovensko je stále z časti prehliadané svetovými investormi, napriek tomu je tu hneď niekoľko skvelých startupov, ktoré sa oplatí sledovať.
Screen Shot 2016-04-06 at 11.14.52
  • Slovensko je stále z časti prehliadané svetovými investormi, napriek tomu je tu hneď niekoľko skvelých startupov, ktoré sa oplatí sledovať.

Český angel investor Pavel Čurda, ktorý sa „preslávil“ svojimi sexuálnymi návrhmi účastníčkam jednej startupovej konferencie, dal dokopy zoznam 6 startupov, ktorým by mal venovať pozornosť nielen startupový nadšenec.

Tu sú:

  • Exponea

maxresdefault

foto: youtube.com

Exponea vyvinula špičkový marketingový a analytický nástroj, ktorý bol pôvodne šitý na mieru slovenskej Pixel Federation. Keďže sa mimoriadne osvedčil, dnes má spoločnosť veľkých klientov po celom svete a má ambíciu stať sa celosvetovým štandardom.

Medzi klientov Exponea patria také spoločnosti, ako DeliveryHero, Sygic či Skypicker. Exponea má základňu v Bratislave, no vďaka súčasnej investícií sa môže rozšíriť aj do zahraničia a má tiež v pláne prilákať do tímu špecialistov, ktorí v minulosti pracovali pre spoločnosti ako Facebook, či Google.

  • Photoneo

20151006_102556

foto: photoneo.com

Spoločnosť, ktorá vyvinula jedinečnú patentovanú 3D metódu snímania objektov, vďaka ktorej je firma schopná vyrábať 3D kamery s vysokým rozlíšením pri rýchlosti až do 60 snímkov za sekundu. Takéto vysoké rozlíšenie a rýchlosť snímania v jednej kamere umožňuje Photoneo implementovať svoju revolučnú 3D technológiu v akejkoľvek spoločnosti, ktorá produkuje alebo skladá výrobky za použitia automatizovaných výrobných liniek či robotov.

  • Vectary

VECTARY-ToyGun-ViewSwitching1

foto: vectary

Online 3D modelovací nástroj, ktorý bol navrhnutý, aby urýchlil modelovanie pre všetkých. Platforma je rovnako dobrá ako samotný nástroj, VECTARY umožňuje používateľom vytvoriť aj tie komplexnejšie dizajny a to rovno v prehliadači. Model je potom automaticky uložený do cloudu, ľahko sa zdieľa a je prístupný. Žiadna inštalácia, konfigurácia či externé zariadenia nie sú potrebné.

  • Decent

image_1448566963

foto: decent

DECENT funguje na princípe priameho zdielania od autora k užívateľovi, bez zásahu akejkoľvek tretej strany, redakcie alebo štátnej organizácie. Hlavným cieľom je revolúcia digitálneho sveta a podpora slobody slova. Dnes dochádza k neustálemu porušovaniu základných ľudských práv. DECENT má riešenie, ktoré to môže zmeniť. Ak vylúčime tretie strany z publikovania, distribúciu dát zlacníme a zjednodušíme, zjednoduší sa celý proces publikácie aj pre autora a konzumácie, či nákupu pre spotrebiteľa.

  • Meet ‚n‘ Learn

team_meetnlearn_1_2

foto: Meet ‚n‘ Learn

Meet ‚n‘ Learn je online trh spájajúci jednoduchým a priateľským spôsobom prípadných študentov a učiteľov. Táto platforma pomáha tútorom a učiteľom spojiť sa s ich potenciálnymi klientami jednoducho, tým, že slúži ako marketingový kanál pre učiteľov, aby si budovali a propagovali svoje renomé. Slúži zároveň ako nástroj na overovanie učiteľských profilov.

Aktuálne môžu tento unikátny spôsob vyhľadávania doučovania využívať záujemcovia v štyroch krajinách – v Nemecku, Rakúsku, v susednej Českej republike a na Slovensku.

  • Represent

Represent-940x614

foto: Represent

Služba Represent umožňuje vytvárať kampane na predaj tovaru s vlastným designom a zarobiť tak na charitatívne účely, ako aj pre osobný zisk. Celý proces od výroby po odoslanie tovaru prebieha automaticky a nemáte tak starosť o objednávky, výrobu či zákaznícku podporu. Spoluzakladateľom Represent.com je aj mladý Slovák Andrej Pančík, tiež stojaci za projektom Prizeo. Ten spoločnosť Represent vo februári tohoto roka predal za 100 miliónov dolárov.

zdroj: eu-startups.com + autor, titulná foto: FB/ Andrej Kiska

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech